У вівторок, 28 квітня 2020 року – Батьківський день, або Радониця, яка є «узаконеним» Днем поминання покійних. Радоницю завжди відзначають у вівторок другого тижня після Великодня.

Що таке свято Радониця

Радониця – це день поминання покійних, який припадає на великодній період. У цей день можна і треба помолитися за своїх померлих близьких у храмі, а також сходити на цвинтар і навести порядок на могилках. Великдень – свято Перемоги над смертю, утвердження вічного життя. А тому християни в цей день хочуть розділити Пасхальну Радість зі своїми померлими для земного, але живими для вічного життя рідними. І навіть сама назва цього свята – Радониця – підкреслює, що це не просто день печалі про тих, кого немає поруч, але і день радості.

Традиції свята: що роблять на Радоницю

На Радоницю, як і на Великдень прийнято фарбувати яйця і приносити їх на могили покійних разом з випічкою та іншими частуваннями. Там, на кладовищі, звершується поминальна трапеза, частину їжі віддають жебракам, щоб ті пом'янули померлих. Родичі упорядковують могили своїх рідних. У церквах відбуваються заупокійні служби і всенічні літургії. Священиків запрошують і на кладовища. А моляться не тільки в храмах, але і вдома. Головне, щоб слова були щирими, йшли від серця, просять вибачення і говорять про важливе.

Що не можна робити на Радоницю

Не слід виконувати домашню роботу – прати, прибирати, шити.

Не можна займатися городом і садом.

Не можна пити алкоголь.

Заборонено лаятися, кричати і обманювати.

Поминальний обід повинен проходити вдома, а не на кладовищі, і бути скромним. На могили покійних можна залишити лампадку, покласти квіти, а ось наливати алкоголь і залишати їжу не слід. Вагітним жінкам кладовище краще не відвідувати, ще туди не варто брати з собою дітей. Забороняється влаштовувати гулянки, розважатися. Не забувайте про обмеження, введені владою у зв'язку з епідемією коронавірусу. 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  велосипед за детальною інформацією звертатись за тел. 0666343106  

 • Продається

  земельна ділянка по вул. Київській. За деталями звертатись за тел. 050 574 29 01

 • Продається

  однокімнатна квартира по вул.Пролетарській. За деталями звертатись за тел. 050 574 29 01

 • Продаю

  поросята. Звертатись за тел. 0662690593.

 • Продам

   картоплю велику та насінну сортів "Біла роса", "Поліський скарб", картопляну некондицію, домашню моркву. За...

Погода

Погода