Історія його життя не перестає дивувати і по сьогодні. Маленькою дитиною майбутній святий впав із високої дзвіниці, збудованої його батьком.Яким же був подив матері, яка підбігла, щоб підняти мертве тіло, натомість взяла на руки живу, неушкоджену дитину! Згодом, виховавши сина у благочесті, вона благословила його на чернецтво.

Доля назавжди поєднала преподобного Серафима з Києвом: саме тут він отримав остаточне благословення на чернече життя від відомого старця Досифея Китаївського.

Минув час, і вже учень та послушник святого Серафима, преподобний Іона, за його благословенням розпочав духовну дорогу, яка, зрештою, привела його на Київські пагорби та завершилась заснуванням Свято-Троїцької обителі.

Наприкінці XVIII – початку ХІХ століття, в час, коли поступово почали забуватись традиції духовного подвигу перших віків християнства, святий Серафим відродив їх у власному аскетичному житті. Довгі роки він перебував у віддаленій келії в лісовій хащі. Дикі звірі забували свою хижу природу та приходили до преподобного, який часто ділився з ними їжею. Згадку про величезного ведмедя, якого годував з рук Серафим, зберегли прочани, що відвідували його в лісовому помешканні.

Звісно, причиною такого дива була благодать Божа, яку праведник отримав у відповідь на щирі полум’яні молитви, наче виправдовуючи власне ім’я, адже «Серафим» і означає – «Полум’яний». У цих молитвах він проводив не лише дні – а й ночі, і подібно до великих аскетів минулого, тисячу днів та ночей Серафим провів у молитовному стоянні на великому камені.

Одного разу преподобного в лісі зустріли розбійники. Вирішивши, що в Серафима є гроші, вони накинулись на нього. Преподобний був фізично сильний, а до того ж мав сокиру, бо прямував за дровами. Проте він вирішив не чинити опору. «Робіть, що вам треба», — почули бандити від старця, який опустив руку з сокирою. Вони нанесли йому багато ран, кілька з яких лікарі потім вважали смертельними, але всупереч усім силам зла Серафим вижив – його на цей раз, як і кілька разів перед тим, зцілила Пресвята Богородиця, дар бачити Яку він отримав. Зцілюючи Серафима, Пречиста промовила: «Цей – від роду нашого!» Саме Вона згодом благословила його повністю залишити затвор та вийти до людей, ставши для багатьох прочан видатним духівником та цілителем.

До слова, у день пам'яті преподобного Серафима Саровського православна громада села Сеніжево відзначила престольне свято.

З радісним настроєм на святкове богослужіння прийшли місцеві жителі, а також десятки людей з навколишніх сіл. В цей день вони об’єднаються у спільній молитві до Бога. У храмі лунає молитва. Люди похилого віку, молоді мами із дітьми у вишиванках слухають у затінку спів церковного хору. У храмі атмосфера покірності та величі Божої. Де більше десяти священиків звершують літургію. Тут відчуваєш себе рабом Господнім.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Виготовлення

  дерев’яних столів під замовлення. Звертатись за тел.  0666418502 Андрій  

 • Продається

   зброя із документами. В наявності патронаж, чохол, сейф. Звертайтеся за тел 066 66 18 815...

 • Перетягуємо

  автомобільні салони і сидіння любих марок і моделей, авто в ткань, натуральну кожу, эко-кожу....

 • Продам

  великого робочого коня. Деталі по телефону 0687587154 Микола.  

 • Продається

  прицеп. Звертайтеся за номером 066 66 18 815    

Погода

Погода