З вересня 2019 року на ліках в Україні почнуть з'являтися штрих-коди, які дозволять перевіряти оригінальність препаратів. Це стане можливим завдяки тому, що 24 липня Кабмін ухвалив постанову, яка дає старт масштабній боротьбі з підробленими ліками.

Медикаменти матимуть спеціальний 2D-код. Його будуть наносити на упаковку в поцесі виробництва ліків. Потім дані про препарат будуть заносити у єдину державну систему.

Це дозволить споживачам перевіряти покупки на оригінальність, відповідність термінів застосування і норм по ввезенню в країну, пишуть у МОЗ.

Після сканування на екрані смартфона з'явиться інформація про конкретний лікарський засіб. Можна буде перевірити, зокрема, чи не є препарат фальсифікованим, простроченим або завезеним в країну з порушенням норм.

Таке кодування дозволить державі відстежувати весь ланцюжок постачання ліків — від виробництва або імпорту до продажу в аптеці, і своєчасно реагувати на порушення.

Усі транзакції будуть включені в загальну базу даних, включаючи серію ліків і дату виробництва. Код можна буде просканувати в спеціальному додатку, яке планують випустити до кінця року. Відзначається, що вже зараз такі штрих-коди є на багатьох імпортних ліках і ряді місцевих.

«Нині майже всі іноземні препарати, що продаються в Україні, вже мають двомірне кодування упаковок. Деякі українські фармкомпанії вже придбали необхідне обладнання і кодують свої ліки. Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши код через мобільний додаток. Наразі цей додаток розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Очікується, що він стане доступним наприкінці року», — пишуть на сайті Міністерства.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продається

   зброя із документами. В наявності патронаж, чохол, сейф. Звертайтеся за тел 066 66 18 815...

 • Перетягуємо

  автомобільні салони і сидіння любих марок і моделей, авто в ткань, натуральну кожу, эко-кожу....

 • Продам

  великого робочого коня. Деталі по телефону 0687587154 Микола.  

 • Продається

  прицеп. Звертайтеся за номером 066 66 18 815    

 • Продам

  дрова 12 м ольха-береза. Звертатись за тел. 0667824577  

Погода

Погода