Ця система харчування з'явилася у 70-х роках минулого століття у США. Тоді американка Тейма Вейлер відкрила клініку для жінок, де стала використовувати цей незвичний метод схуднення. Пацієнткам дозволяли їсти все. При цьому вони не набирали ваги, але слухали свою інтуїцію.

Основа інтуїтивного харчування — дуже проста: треба чути потреби свого організму. Їжте, коли відчуваєте справжній голод, і зупиняйтеся, щойно насититесь.

Пригадайте, як ви харчувалися в дитинстві: мабуть, як і більшість людей, з апетитом їли тоді, коли хотілося, і стільки, скільки бажав організм, а не за графіком і спеціально рохраховані порції. Поспостерігайте за дітьми, що не мають надмірної ваги, — як вони харчуються? Переважно так: є апетит — їдять багато. Нема — скиглять, що ну ніяк їм не лізе та тарілка супу чи картоплі. Голод здорових дітей живе в шлунку, а не в голові, кажуть лікарі. Тоді як дорослі часто сідають до столу не через апетит, а тому що, наприклад, час їсти (13.00 — обід!), або ж якщо нема до чого взятися. Так люди ігнорують сигнали свого організму про справжні голод і ситість.

"Дуже часто ми заїдаємо свої проблеми, — пояснює Олена Головіна, гештальт-терапевтка. — Інтуїтивне харчування вчить усвідомлено та з повагою ставитися до свого тіла,  розпізнавати відчуття голоду і ситості.

Як це працює? Якщо ви хочете щось з'їсти, спершу спитайте себе — я справді голодний (-а)? І чому вибираю зараз саме цей продукт? Річ у тім, що часто людина плутає справжній голод і психологічний. Другий настає, коли є потреба в позитивних емоціях, і мозок компенсує це відчуттям насичення в шлунку. Подумайте: ви їсте, бо нема що робити або просто нудно? Чи це справді потреба організму?"

Вседозволеність у харчуванні має позитивний психологічний вплив. Людина знає: якщо сьогодні відмовиться від умовної смаженої курки, бо насправді не голодна, то зможе з'їсти її згодом — тоді, коли справді хотітиме цього.

"Коли ви усвідомлено ставитися до харчування, не будете обмежувати себе у виборі продуктів, організм сам почне змінюватися, — каже далі Олена Головіна. — Ви здивуєтеся, але замість торта обиратимете фрукти, замість смаженої риби — запечену... При цьому мозок знатиме, що в будь-який момент ви можете з'їсти цукерку, хот дог чи салат з майонезом. Брак обмежень допомагає опановувати себе. Адже зазвичай людині особливо хочеться того, що заборонено.

До слова, система передбачає насолоджування їжею — пережовуйте кожен кусник не менш як 22 рази. Тоді і смак краще відчуєте, і травлення буде легшим, і задоволення від їжі гарантоване".

Лікарі попереджають, що в перші дні дотримання вимог інтуїтивного харчування у вас може бути просто вовчий апетит: здається, що шлунок просить і пісочного печива, і бутербродів з ковбасою... Не бійтеся цього етапу. Слухайте свій організм. Їжте повільно і те, чого вам хочеться. Спиніться в момент, коли відчуєте ситість. У жодному разі не переїдайте! З часом ви розумітимете свій організм краще і збагнете, що вам насправді потрібно для здоров'я та стрункості.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Виготовлення

  дерев’яних столів під замовлення. Звертатись за тел.  0666418502 Андрій  

 • Продається

   зброя із документами. В наявності патронаж, чохол, сейф. Звертайтеся за тел 066 66 18 815...

 • Перетягуємо

  автомобільні салони і сидіння любих марок і моделей, авто в ткань, натуральну кожу, эко-кожу....

 • Продам

  великого робочого коня. Деталі по телефону 0687587154 Микола.  

 • Продається

  прицеп. Звертайтеся за номером 066 66 18 815    

Погода

Погода