21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають міжнародний День рідної мови.

Міжнародний День рідної мови - історія свята День рідної мови започаткували ще у 2000 році. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» - звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови має сприяти захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.

Дату свята також обрали не випадково. В 1952 році влада Пакистану проголосила урду єдиною державною мовою, рідною вона була лише для 3 % населення. Люди сприйняли це негативно особливо на сході країни, де розмовляли бенґальською мовою. 21 лютого в країні пройшли протести, на яких поліцейські вбили кількох студентів.

Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Банґладеш) 1971 року, цей день відзначають в країні як день мучеників.

За пропозицією Бангладеш ЮНЕСКО обрало саме цю дату. Загалом в організації зауважують, що прагнуть підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи.

В ЮНЕСКО кажуть, що з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення. Саме тому вивчення іноземних мов є необхідним для взаєморозуміння між народами.

В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”. На честь свята сьогодні багато навчальних закладів проводять змагання, в яких потрібно написати вірш, прозу або твір. Також проводяться літературні вечори, творчі фестивалі.

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода