Експерти знайшли безпечну і дешеву альтернативу рентгенівським променям.

Дослідники з Школи остеопатичної медицини Західній Вірджинії запропонували використовувати ультразвук замість рентгенівського випромінювання для діагностики остеопорозу.

Даний клінічний синдром погіршує щільність кісток, вони стають крихкими, ризик виникнення переломів зростає. Особливо у літніх жінок, пише Medical News Today.

Найчастіше переломи виникають у стегнах, хребті і на зап'ястях. 

Крім того, остеопороз являє собою соціально-економічний тягар, що приводить до високих медичних витрат і втрати робочих днів.

Остеопороз уражає близько 200 мільйонів жінок, тому що у них, як правило, кістки тонше, ніж у чоловіків, і ймовірність розвитку захворювання зростає під час менопаузи, коли зменшується вміст гормону естрогену.

Незважаючи на глобальний вплив, це захворювання погано діагностується і лікується в недостатній мірі — близько 80 % випадків, за деякими даними.

Одне з останніх досліджень показало, що дані, отримані за допомогою ультразвукового сканування, не поступаються аналогічним даним, отриманим в результаті рентгена. На думку експертів, це один з кращих методів оцінки якості кістки.

Ультразвукове дослідження може призвести до збільшення кількості обстежень на остеопороз. Машина вимірює, як звукові хвилі проходять через кістку. Винахід портативний і не дорогий.

За словами лікарів, щоб уникнути остеопорозу, молоді люди повинні намагатися приділяти особливу увагу способу життя, харчування і фізичних вправ. 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода