Великий піст, це час оновлення, покаяння і радості.

Радості не пасхальної, радісної, а радості тихої і непомітної на перший погляд, але одночасно такої глибокої. Можливо, це від того, що під час посту в черговий раз бажаєш відійти від усієї непотрібної суєти, зануритись у кожен Божий день, і знайти справжнього себе.
Великий піст готує нас до торжества торжеств - Великодня. Це справжня подорож. Це весна душі. І ось цей весняний шлях повинен привести до того, щоб ми до його завершення стали хоч трохи кращими, ніж були на початку.

Що ж можна зробити для того, щоб пережити піст по-справжньому?

Харчуватися просто.

До речі, для деяких категорій людей допустимі послаблення в їжі під час посту: для хворих, для тих, що займаються важкою працею, для вагітних і годуючих жінок і т.і. Але для цього необхідно порадитися з духівником.

Перш ніж щось говорити про духовну складову посту, потрібно звернути увагу на те, як ми будемо харчуватися. Адже найпомітніші під час посту саме харчові відмінності. Сенс посту - не в тому, щоб не їсти тваринної їжі (їжа сама по собі не робить нас ближче до Бога, і не віддаляє нас від Нього). Загальне правило: харчуватися потрібно так, щоб відчувати легкість, бо можна обтяжити себе і пісною їжею. Не потрібно «зациклюватися» на їжі. Менше часу і уваги приділяти приготуванню трапези. Менше грошей витрачати під час посту на їжу. У зв'язку з цим замислитися і над питанням, наскільки доречно купувати у піст і делікатесні продукти з тих, що статутом не забороняються. Необхідно відмовитися від будь-якої залежності чи прихильності. Піст, це час нашого звільнення. Визволення від того, що нас поневолює. У цей час ми можемо здійснити маленький подвиг: відмовитися від руйнівної прихильності. У кожного подвиг буде свій. На цей час хтось повністю утримується від алкоголю, хтось - від куріння, а хтось - від телесеріалів. Подібних подвигів не варто вимагати від інших, але самому потрудитись буде дуже корисно.

                                                                                       Молитися регулярно.

Піст без молитви - зовсім не піст. Свою звичайну «немолитовність» нам зручно списувати на ритм життя, сімейні турботи, проблеми тощо.
Але спробуйте під час посту звільнити для молитви хоча б по 10 хвилин вранці і ввечері. Можна читати звичайні ранкові та вечірні молитви або щось ще, наприклад, Псалтир. Але під час посту до цих молитов потрібно додавати ще одну - коротку і змістовну - молитву святого Єфрема Сирина, таку важливу у всі тижні Великого посту.

Читати Святе Письмо.

Існує також благочестивий звичай за час посту прочитувати самостійно всі чотири Євангелія. Важко бути християнином, не знаючи Писання. Якщо ви ще не прочитали повністю Старий і Новий Завіт, час Великого посту – добра нагода надолужити згаяне. Старайтеся читати Писання регулярно,найкраще щодня, в спокійній обстановці, щоб можна було зосередитися.Буде дуже добре, якщо після читання ви знайдете час трохи поміркуватипро прочитане і подумати, як співвіднести Письмо зі своїм життям.

Відвідувати богослужіння.

Великий піст, це особливий час у ритмі церковних служб. Але відчути це можна, якщо приходити до храму і серед тижня. Адже по суботах і неділяхвідбуваються практично ті ж самі богослужіння, що й завжди. Особливийнастрій Великого посту, цей «світлий сум», можна відчути тільки в тихійкрасі буденних служб. Просто необхідно під час посту приходити наЛітургію Напередосвячених Дарів.


Очистити свій розум від суєти.

Чи варто повністю відключати телевізор, вводити мораторій на відвідування блогів, форумів і соціальних мереж - кожен вирішує сам.Деякі благочестиві християни взагалі на протязі всього посту утримуються від перегляду телевізора.

Творити справи милосердя. 

Всі обмежувальні заходи (в їжі, розвагах тощо) важливі не самі по собі, але як засіб звільнення нашого часу і сил для головного: зростання у Христі. А зростати у Христі - це творити добро. Любити Бога і ближнього свого. Варто вибрати хоч одну справу, від якої добре буде не тільки вам, а й вашим ближнім. Перед постом ми чуємо слова Христові: "Що ви зробили одному з малих цих, Мені зробили". Трохи поміркувавши, ви напевно виявите, як багато можна зробити за ці 48 днів. Головне - намагатися ставитися до посту серйозно, на найглибшому рівні своєї свідомості, тоді й Господь дасть сили звершити піст. Звичайно ж, шлях цей нелегкий. Піст - це подвиг, який ми несемо по своїх силах. А в кінці цього шляху невимовна радість і спокій народжуються в душі кожного, хто гідно ніс свій маленький подвиг, з нетерпінням чекаючи Свята Світлого Христового Воскресіння.
  
                                                                                      

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  3х місячних кроленят, порода " полтавське срібло" (великан) ціна 200 грн. Подробиці за тел....

 • Продам

  цуценят породи шпіц. За детальною інфлормацією звертатись за тел 0930709168-0665249480. ...

 • Потрібен продавець

  магазин дитячого одягу ,,МОЄ СОНЕЧКО'', яких знаходиться біля вокзалу.За детальною інформацією...

 • Бригада

  робітників виконає внутрішні роботи "під ключ" (гіпсокартон, плитка, шпаклівка, шпалери,...

 •  Продам

  2х кімнатну квартиру в селі Біловіж. Деталі за номером 0995052187  

Погода

Погода