Психологія задири: нарцисизм і страх невдачі

Що рухає людьми, які постійно ведуть себе агресивно і люблять принижувати оточуючих? Відповідь: страхи і психологічні травми.

Навколо себе агресивні люди постійно бачать конкурентів. Як і в змагальному спорті, їх самооцінка залежить від можливості переслідування переможених. Причому вони намагаються не просто принизити суперника, але ще і показати свою перевагу над ним, знищити у нього почуття власної гідності.

Недавні дослідження показали, що задири вкрай чутливо ставляться до ганьби і власних невдач. Як говорить клінічний психолог Марія Ламія, страх зганьбитися - це те, що намагається сховати задира. Він приходить в лють від власних провалів і недоліків, і саме тому починає принижувати оточуючих, таким чином самостверджуючись за чийсь рахунок.

Задири схожі на нарцисів, вони дотримуються одних і тих же поведінкових стратегій. Можливо, навіть має сенс відзначити їх тісний взаємозв'язок: всі задири – це нарциси з перебільшеним почуттям власного значення і заниженим співчуттям до своїх жертв. Відповідно, більшість нарцисів стають агресивними задирами.

Багато задир виростають у неблагополучних сім'ях. Чемпіон світу з велоперегонів Ленс Армстронг був кинутий своїм біологічним батьком, в той час як вітчим часто карав його ременем. В дорослому віці він знайшов шлях компенсувати свої травми, принижуючи інших.

Можна зрозуміти, що несвідомо рухає агресивними людьми, розібравшись, які емоції вони намагаються спровокувати у своїх жертв. Для хуліганів ці люди - проекції того, чим вони самі боїться стати - невдахами.

Вони принижують інших, щоб відчути себе краще.

Це результат постійної потреби порівнювати: щоб відчути себе гідними і цінними, нарцистичним особистостям потрібно постійно вигравати змагання - хоча б уявне. А значить, поруч постійно повинні знаходитися люди, які будуть гірші за них по якихось ознаках. Періодично цей процес порівняння і вимірювання проривається назовні – в поблажливому або роздратованому ставленні до інших.

Чим сильніше нарцистична частина особистості, тим більш лютою і постійною стає потреба конкурувати. У перебільшеному варіанті виходить сумна картина: людина, яка не може винести чужого успіху поруч з собою, починає принижувати.

В наш час принижувати можна не виходячи з хати - в інтернеті. Сидить така людина за комп'ютером і гадить в соціальних мережах всюди, де тільки можна, переслідуючи невгодних їй людей. Це ще називається тролізмом. Чи є такі в Рокитнівському районі? На жаль, є. 

53423 33

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  цуценят породи шпіц. За детальною інфлормацією звертатись за тел 0930709168-0665249480. ...

 • Потрібен продавець

  магазин дитячого одягу ,,МОЄ СОНЕЧКО'', яких знаходиться біля вокзалу.За детальною інформацією...

 • Бригада

  робітників виконає внутрішні роботи "під ключ" (гіпсокартон, плитка, шпаклівка, шпалери,...

 •  Продам

  2х кімнатну квартиру в селі Біловіж. Деталі за номером 0995052187  

 • Продається

  дерев’яний стіл. За деталями звертайтесь за номером 0666418502  

Погода

Погода