Огірок — одна з найбільш давніх та популярних овочевих культур. Це один з небагатьох овочів, які вживають в їжу недозрілими — чим зеленіша і менше його плоди, тим вони смачніші. Активно культивувати огірки люди почали ще в античні часи, близько шести тисяч років тому, про що свідчать знахідки біля руїн хазарського міста Саркепа, де виявили висохлі насіння огірків. Греки називали цей овоч «агурос», що в перекладі означає «недозрілий і незрілий», саме звідси і пішла назва — огірок. В Європу вони були привезені з Індії, де росте їхній прабатько — дикий огірок, тропічна ліана з довгими гілками-батогами, що росте в лісах.

Вирощування огірків

Вирощувати огірки можна як розсадним, так і безрозсадним способом. Вони надчутливі до холоду, а хороше проростання насіння залежить від температури грунту — вона повинна бути не менше +14 °С.
Огірки з успіхом можна вирощувати на різних типах ґрунтів з достатньою аерацією і дренажем, хоча найкраще вони ростуть на легких і багатих гумусом. Досвід багатьох городників показав, що вони добре реагують на внесення різних органічних добрив, поліпшують структуру грунту. Не варто вирощувати огірки на одному місці частіше, ніж 1 раз за 5 років, інакше вони будуть сильно схильні до хвороб. Кращі попередники: кукурудза, томати, горох та рання картопля. При вирощуванні огірків їх необхідно регулярно постачати різними поживними речовинами.

 

Вирощування огірків розсадним способом Розсадний спосіб вирощування дає можливість значно прискорити плодоношення. Так, у відкритому ґрунті перший урожай огірків, вирощених розсадним способом, можна отримати на 2 тижні раніше, ніж огірків, вирощених звичайним способом. Під час посадки рослини повинні мати 3-4 справжніх листки, тобто бути у 2-3-тижневому віці.

Для вирощування огірків розсадою необхідно:

Взяти повноцінні великі насіння, що пройшли передпосівне прогрівання (для цього потрібно потримати їх протягом місяця поблизу опалювальних приладів при температурі близько +25 °С). Прогріті таким чином насіння дадуть максимально дружні сходи, рослини почнуть плодоносити раніше і будуть давати менше пустоцвіту.

Потім насіння необхідно знезаразити: для цього можна використовувати настій з мезги часнику — на 100 г води (холодної) 30 г часникової мезги. Тримаємо насіння у цьому настої годину. П

ісля цього складаємо їх в мішечки з тканини і замочуємо на 12 годин в поживному розчині: 1 л води + 1 чайн. ложці просіяної деревної золи і нітрофоска.

Потім, промивши чистою водою, кладемо їх на злегка вологу тканину і близько 2 діб тримаємо при температурі +20 °С — до повного набухання.

Слідкуйте за тим, щоб насіння не проросло, вони повинні лише злегка наклюнуться. Останній етап передпосівної обробки огіркового насіння полягає у поміщенні їх на добу в холодильник.

Пам’ятайте: гібридне насіння не потребує передпосівної обробки.

Висівають насіння огірків, щоб отримати розсаду, протягом усього квітня — в невеликі ємності висотою близько 10-12 см. Поживна грунтова суміш повинна бути приготована заздалегідь: 1 частина тирси (використовуємо дрібні і старі) + по 2 частини перегною і торфу. На 10 л такої суміші додаємо 1,5 стол. ложки нітрофоски і 2 стол. ложки деревної золи.

Добре перемішавши грунтову суміш, наповнюємо нею ємності доверху, висіваємо пророщені насіння (по штучці на ємність) і трошки їх поливаємо. Розсада буде готова вже через 27-32 дня.

Коли у розсади з’явиться 2 справжніх листочка, її необхідно підгодувати спеціальним розчином: змішуємо 3 л теплої (близько +20 °С) води + 3 чайн. ложки нітроамофоски або нітрофоски.

Протягом всього періоду вирощування огіркову розсаду поливаємо 1 раз в тиждень, проливаючи ємність повністю. Посів і посадка розсади огірків/

Кращим ґрунтом буде суміш: по 1 частини тирси, перегною, торфу і дернової землі (1:1:1:1). Але, як ми вже говорили, для вирощування огірків підходить практично будь-яка земля.
Взято з сайту: https://superdachnik.com.ua/ogirok-sekreti-viroshhuvannya/

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  брусниці. 25 грн за 1 л. Звертатись за тел. 0997503140  

 • Продам

  дитяче ліжечко з матрацом(у подарунок балдахін),коляску 2 в 1,триколісний велосипедик з ручкою....

 • Продам

   шафу 1.80/2.10/50 см.Шафа в хорошому стані.Ціна 1500.Детальна інформація за номером 0508749910....

 • Продам

  посудомийку фірми " BOSH". У відмінному стані, в ремонті не була. Звертатись за тел.  0957532409...

 • Продам

  доброго, спокійного коня, недорого. Звертатись за тел. 0955386179   

Погода

Погода