Вважається, що в цей день Спаситель завершив свій земний шлях і потрапив до Раю.

У червні українські православні відзначатимуть одне з найважливіших свят церковного календаря – Вознесіння Господнє. Цей день присвячений відходу Ісуса Христа до небесного храму Господа. Згідно з Євангелієм, на 40 день після Воскресіння Ісус разом з апостолами піднявся на Єлевонську гору в Єрусалимі. Там він дав своїм учням останні настанови, і вознісся на небеса у плоті. Вважається, що цього дня Спаситель завершив свій земний шлях та потрапив до Раю.
Вознесіння Господнє належить до числа двонадесятих свят, а дата його святкування прив'язана до дати Великодня. В Православ'ї Вознесіння традиційно відзначається на 40 день після свята Пасхи. Так, в нинішньому році Вознесіння відзначається 6 червня.

На Вознесіння Господнє в православних храмах проводиться урочиста служба

Традиції на Вознесіння – як святкувати

На Вознесіння Господнє в православних храмах проводиться урочиста служба, віруючі з ранку йдуть до церкви. В народній пам'яті традиції Вознесіння змішалися з дохристиянськими язичницькими звичаями.

Так, день Вознесіння вважався днем завершення весни та приходу літа. Наші пращури на Вознесіння палили багаття та влаштовували народні гуляння з хороводами. У деяких регіонах було заведено пекти особливу випічку («драбинки») або млинці «Ісусу на доріжку» і ходити з нею в гості до близьких і родичів.

Вважалося, що в період з Великодня до Вознесіння брама потойбічного світу була відкрита, і душі померлих могли вільно перебувати серед живих. У зв'язку з цим небажаною була відмова подавати пожертву жебракам. Саме Вознесіння вважалося також і поминальним днем.

Дівчата і жінки на Вознесіння збиралися в будинку без чоловіків і смажили велику яєчню, промовляючи молитви, щоб захистити посіви та худобу від хвороб.Вознесіння Господнє прикмети

З Піднесенням пов'язана ціла низка народних прикмет. Так, сонячна і суха погода на Вознесіння означала, що хлібороби могли сміливо сіяти теплолюбні злаки.

Якщо після Вознесіння настають спекотні дні, то у водоймах вже можна купатися, не боячись застуди. Вважалося, що ранкова роса, зібрана до сходу Сонця на Вознесіння, мала цілющі властивості.

Холод і дощ на Вознесіння вважались поганим знаком – передбачалося, що це віщує неврожай і хвороби худоби.

Вознесіння – що не можна робити

За церковним завітом у Вознесіння не варто займатися важкою фізичною працею. Крім того, не можна виносити з хати сміття і плювати на землю – це пов'язано з тим, що в період між Воскресінням і Вознесінням Ісус ходив серед людей в образі жебрака. Крім того, у Вознесіння з церкви виносять плащаницю, тому привітання «Христос Воскрес!» з цього дня не вживається.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/lite/holidays/10569537-voznesinnya-gospodnye-2019-tradiciji-ta-prikmeti.html

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  дитяче ліжечко з матрацом(у подарунок балдахін),коляску 2 в 1,триколісний велосипедик з ручкою....

 • Продам

   шафу 1.80/2.10/50 см.Шафа в хорошому стані.Ціна 1500.Детальна інформація за номером 0508749910....

 • Продам

  посудомийку фірми " BOSH". У відмінному стані, в ремонті не була. Звертатись за тел.  0957532409...

 • Продам

  доброго, спокійного коня, недорого. Звертатись за тел. 0955386179   

 • Продаються

   земельні ділянки в смт. Рокитне (0,12 га.), та в с. Масевичі (0,24 га.). Деталі за...

Погода

Погода