За церковним календарем у цей день справляють Успіння Пресвятої Богородиці. Інші назви свята: «Успіння», «Велика пречиста», «Спожинки», «Дожинки». До середини серпня за старим стилем закінчувалася жнива хлібів, звідси і пішла назва свята. 

Назви можуть бути самі різні: Спожинки, Обжинки, Досівки, Успіння. Але сенс в наших краях один – прибрати урожай і піти на службу, помолитися до Богородиці. Обов'язково треба поставити свічки, згадати рідних і близьких. Найбільше Божа Матір слухає молитви за дітей, тому попросіть їм здоров'я, удачі та щастя. Не забувайте і про жебраків – почастуйте обідом, подаруйте щось, щоб порадувати.

Для наших предків Богородиця асоціювалася з Матір'ю Землею, тому багато традицій враховують це. Збираються сьогодні на найвищому місці, потрібно тримати в руках підняту ікону Діви Марії і читати їй молитви. Вдома теж вішають її лик, це принесе мир і спокій, а також допоможе хворому.

Сьогодні прийнято працювати: робити заготовки, працювати вдома, в полі і в городі, рубати дрова, теслярувати. Також дівчатам можна підрізати волосся, тоді коса буде міцна і довга. А відрізані пасма треба зберегти до Покрови, а потім спалити.

Освятіть натільний хрестик зніміть і занурте в святу воду. Та вода, що з нього буде стікати, вилікує від усіх недуг. Також слід спекти хліб із свіжого борошна, додати до нього родзинки і горіхи, пригостити всю сім'ю і вагітних. Якщо жінка в положенні побажає вам здоров'я і удачі, то все збудеться. Але якщо до 12 дня вона не з'явилася, то хліб треба віддати убогим в церкві.

Якщо в хаті є дівчина на виданні, її повинні нарядити заміжні родички або подруги, дати щось своє. Раніше такі дівчата збиралися разом на центральній площі та водили хороводи. А хлопці дивилися на них і обирали собі кращу – їй дарували іконку Божої Матері. Але, щоб не образити хлопців, дівчата брали подарунок, але нічого не давали натомість. Це означало, що хлопець не сподобався.

З'їжте сьогодні злаки і мед, тоді весь рік проживете в багатстві і ситості. А якщо з'їсте хліб з сіллю, які освятили в храмі натщесерце, то позбавитеся від різних недуг. Але якщо упустите хоч маленький шматочок – чекайте хвороб.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  земельну ділянку в с Рокитне. Звертатись за тел.0971976747 Світлана  

 • Продається

  будинок в с. БЕРЕЗОВЕ. Площа 140 кв. м, дерев'яний, є вода, каналізація. Ділянка 0,45 га,фруктовий сад, надвірні будівлі....

 • Продам

  картоплю (малу), для корму домашнього господарства. Є 6 мішків. Ціна 3 грн/кг.  Звертатися за телефоном 0680601793;...

 • Продам

  коня 12 років. Звертайтесь за тел. 0507569476 Можливо торг.  

 • Продам

    фортепіано. Терміново. Звертатись за тел.0994126651   0501687429

Погода

Погода