Поріг є в кожному будинку, але люди часто не звертають уваги на те, що з ним може бути пов’язано. Але моя бабуся завжди говорила, що поріг є найважливішою частиною будинку, яка обмежує внутрішній простір від зовнішнього світу. Вона завжди перетинала поріг акуратно, а будь-які дії на ньому забороняла виконувати. У нашій сім’ї завжди було заборонено передавати дітей через поріг, розмовляти через нього, вітатися і наступати.

Прикмети та повір’я

Поріг, на думку магів, є певним порталом, який допомагає зберігати і оберігати будинок від будь-якого вторгнення із зовнішнього світу. Тому здавна люди надавали йому таке велике значення. Поріг володіє багатьма магічними властивостями і формує простір людини за певними законами. Вважається, що чим краще буде захищений поріг, тим успішніше будуть проживати господарі в будинку.

Але останнім часом геть забули про таку магічну дію порогу і навіть не надають цьому місцю в будинку особливого значення, а через це і відбувається багато неприємностей. Так, перш за все, з будинку починають поступово зникати успіх, гроші і добробут, а замість них в будинку поселяються хвороби і негатив.

Магічне зміцнення порогу

Щоб захистити свій будинок, потрібно зміцнити сам поріг, використовуючи обереги й талісмани. Закладали оберіг у давні часи в поріг будинку ще при його будівництві. Під оберіг ще клали і талісман. А також над порогом вішалися ще й охоронні амулети. Найвідомішими амулетами вважаються підкови, будь-які гострі предмети або ж гілки магічних рослин. Наприклад, осики, горобина або полин.

В наш час найпопулярнішим охоронним амулетом є пекучий перчик. Якщо ж під рукою немає ніякого охоронного амулету, то тоді його можна намалювати або накреслити чимось гострим на своєму порозі. Якщо ж над порогом буде розміщена навіть кінська підкова або хрест, то тоді для людей, які мають негативну енергію, вхід у ваше житло буде надійно закритий.

Прикмети про поріг

З порогом будинку завжди пов’язана велика кількість прикмет. Наприклад, не можна нічого передавати, щоб не втратити удачі. Не можна через нього і розмовляти, так як потім відносини з цією людиною просто зіпсуються. Коли в будинку робиться прибирання, то не слід мести підлогу від порога, оскільки тоді можна в будинок замести ще й нечисту силу, а якщо вимести сміття з хати через поріг, то це може призвести до великих лих.

Якщо людина, виходячи з дому, випадково спіткнулася об поріг, то це обіцяє йому невдачу в дорозі або якісь неприємності. Не можна допускати, щоб поріг скрипів, тому що це дуже погана прикмета, яка означає, що незабаром хтось з мешканців цього будинку важко захворіє або навіть в цьому будинку може зовсім скоро хтось померти. Тому, якщо поріг скрипить, то його потрібно негайно полагодити.

Але поріг може бути і корисним для людини. Так, народні прикмети говорять, що якщо на ньому трохи посидіти, то поганий настрій, смуток і туга швидко пройдуть. Якщо в будинку помирав чоловік, за яким тепер довго плакали та сумували, то сідали на порозі і з’їдали шматочок житнього хліба, який попередньо злегка посипали сіллю.

Ритуали

Щоб поріг став справжнім захистом будинку, обов’язково на нього потрібно було прочитати деякі слова. Вони мають прогнати худу частку та не давали їй можливості зачепитися за ганок і навіть за ворота. У замовляннях також просили, щоб поріг захистив від ворогів, знайомих і незнайомих.

Серед ритуалів найпоширенішим є такий: кожен день, коли виходите з дому і переступаєте через поріг, говоріть слова про те, що сила ваша знаходиться за цим порогом. Якщо будинок відвідали неприємні або заздрісні люди, які приходили зі сваркою, то щоб таких візитів більше не було, потрібно після їх відходу насипати на поріг будинку сіль.

Сіль насипають на поріг будинку і для захисту житла від зглазу. Сипати сіль потрібно, примовляючи: «Все, що прийде погане, все нехай піде в землю і сіль». Тонким і непомітним шаром потрібно посипати весь поріг по довжині, примовляючи слова про те, щоб «солюшка» не пускала до хати «горюшко», стала для будинку захисним порогом, а для родини, яка живе в цьому будинку, оберегом.

Чистка будинку

Завжди поріг накопичує ще й потужну енергію, тому слід регулярно очищати його від негативу, який може накопичуватися в ньому. Для такого очищення використовується віник, яким тричі слід обмести поріжок, примовляючи про те, що вимітаєте горе, хвороби, вроки і псування.

Але якщо такої процедури мало, то тоді можна скористатися ще більш сильним способом очищення. Для нього теж знадобиться сіль, яку в полудень п’ятниці слід лівою рукою зачерпнути три пучки і розчинити у відрі з водою. А потім цією солоною водою слід промити поріг, читаючи три рази слова про те, щоб псування до будинку не чіплялася. Воду цю в хату вносити не можна, а краще її вилити на перехресті.

Джерело: Kotel.guru

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Приймаємо

  замовлення на зариблення ставів. Звертатись за тел.0667842600  

 • Продам

  швейну машинку, раніше була у використанні зараз слугує як тумба. Ціна 500 грн. (торг можливий, самовивіз)...

 • Продається

  приватизована земельна ділянка зі старим будинком, 10 сотих, смт Рокитне. Є газ, світло, колодязь. Будинок...

 • Продам

  ліжко з матрасом. Ціна 2300. Звертатись за тел. 0976358131  

 • Продам

  дачу з земельною ділянкою в мальовничому тихому районі біля монастиря. Всі питання за номером...

Погода

Погода