Помади всіляких кольорів і відтінків давно стали повсякденною необхідністю для жінок. Зараз важко уявити, що колись жінки і не знали про її існування. Нам властиво не замислюватися про походження самих звичних речей. А ви знаєте, яка історія помади? 

Історія виникнення губної помади

Історія виникнення губної помади сягає своїм корінням у далекий Древній Єгипет, який славився своїми косметичними засобами. Єгиптянки користувалися яскравою і темною помадою і червоної охри, щоб зробити свої губи витонченіше і тонше. Жінки Єгипту були так прив'язані до своєї косметиці, що після їх смерті, при похованні, косметика разом з ними йшла в інший світ.

У середньовіччя історія губної помади переривається. У той час за використання подібних косметичних засобів можна було догодити на вогнище на центральній площі, так як жінку, яка користується помадою, неодмінно вважали б відьмою. Поновлюється історія помади в епоху Ренесансу. У той час царював культ краси, і косметика була дуже затребуваною. Доказом тому служить, наприклад, те, що в Англії 17 століття був прийнятий закон про те, що чоловік має повне право подати на розлучення, якщо дружина після весілля виявиться не такою гарною, як до заміжжя. Або те, що у Франції того ж часу, косметикою користувалися не тільки жінки, а й чоловіки.

Сучасна історія помади

Історія помади в сучасності почалася в 1883 році в Амстердамі.

У той час там проходила Всесвітня виставка. Перша помада, виготовлена на основі оленячого жиру, викликала справжній фурор. Вона ще мало нагадувала сучасну помаду - це була просто барвна паличка, загорнута в шовковий клаптик. Не всі жінки відразу оцінили цю новинку, вона і притягувала і лякала одночасно. Однією з перших прихильниць помади стала актриса Сара Бернар.

Звичні для нас тюбики для губної помади з'явилися тільки в 1915 році. Після цього помада стала набирати свою теперішню популярність. Довгий час помада випускалася лише червоного кольору, так як кармін був єдиним барвником, який використовували в її виробництві.

Історія популярності помади

Коли помада тільки з'явилася, вона була доступна тільки жінкам з достатком, так як в перерахунку на сучасні гроші коштувала близько 75 доларів. А в 1920 році історія помади стала набирати обертів у зв'язку з тим, що Олена Рубінштейн стала випускати помаду, яка була доступна жінкам всіх верств населення. Її помада за вартістю не перевищувала декількох доларів. А трохи пізніше історія помади поповнилася ще однією новинкою - Хезел Бішоп випустила помаду, яка не стирається при поцілунках.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  3х місячних кроленят, порода " полтавське срібло" (великан) ціна 200 грн. Подробиці за тел....

 • Продам

  цуценят породи шпіц. За детальною інфлормацією звертатись за тел 0930709168-0665249480. ...

 • Потрібен продавець

  магазин дитячого одягу ,,МОЄ СОНЕЧКО'', яких знаходиться біля вокзалу.За детальною інформацією...

 • Бригада

  робітників виконає внутрішні роботи "під ключ" (гіпсокартон, плитка, шпаклівка, шпалери,...

 •  Продам

  2х кімнатну квартиру в селі Біловіж. Деталі за номером 0995052187  

Погода

Погода