На одній з лінійок алкогольної продукції, яка продається на українському ринку, виробник почав використовувати CipherME — нову систему електронних акцизів, – пише Agro day.

З допомогою мобільного додатку вона дозволяє розпізнати пляшку з підробленим алкоголем. Система створює унікальний графічний елемент з QR-кодом, дані з якого зберігаються в захищеній «хмарі».

Завод клеїть етикетки з QR-кодом, і споживач або інспектор з допомогою безкоштовного мобільного застосування CipherME може просканувати і перевірити справжність продукту.

Додаток вже викладено в App Store і скоро очікується в Google Play.

Інформація з QR-коду також дає можливість виробнику або дистриб’ютору бачити ланцюг постачання через дані, які приходять від контролерів і споживачів.

 

Нове рішення поки не взяте на озброєння урядом України. Чиновники тільки вирішують, коли і в якому вигляді вони введуть електронну акцизну марку.

В той же час звичайна паперова акцизна марка, яка сьогодні повсюдно клеїться на пляшки з алкоголем, безнадійно застаріла, вважає Андрій Панасюк, експерт з податкового законодавства.

«Розвиток технологій її вбив, — пояснює він. — Сьогодні її можна підробити навіть без спеціального дорогого обладнання».

Як наслідок, в Україні зростає ринок контрафактної алкогольної продукції. Сьогодні він досяг 60%, свідчать дані МВФ, у той час як у середньому по світу складає до 25%.

Згідно з дослідженням Pricewaterhousecoopers, через «лівий» алкоголь український бюджет щороку втрачає понад 11 млрд грн.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Перетягуємо

  автомобільні салони і сидіння любих марок і моделей, авто в ткань, натуральну кожу, эко-кожу....

 • Продам

  великого робочого коня. Деталі по телефону 0687587154 Микола.  

 • Продається

  прицеп. Звертайтеся за номером 066 66 18 815    

 • Продам

  дрова 12 м ольха-береза. Звертатись за тел. 0667824577  

 • Продається

  молода бараняча тушка 140 грн кг. Деталі за номером 0995569937  

Погода

Погода