На одній з лінійок алкогольної продукції, яка продається на українському ринку, виробник почав використовувати CipherME — нову систему електронних акцизів, – пише Agro day.

З допомогою мобільного додатку вона дозволяє розпізнати пляшку з підробленим алкоголем. Система створює унікальний графічний елемент з QR-кодом, дані з якого зберігаються в захищеній «хмарі».

Завод клеїть етикетки з QR-кодом, і споживач або інспектор з допомогою безкоштовного мобільного застосування CipherME може просканувати і перевірити справжність продукту.

Додаток вже викладено в App Store і скоро очікується в Google Play.

Інформація з QR-коду також дає можливість виробнику або дистриб’ютору бачити ланцюг постачання через дані, які приходять від контролерів і споживачів.

 

Нове рішення поки не взяте на озброєння урядом України. Чиновники тільки вирішують, коли і в якому вигляді вони введуть електронну акцизну марку.

В той же час звичайна паперова акцизна марка, яка сьогодні повсюдно клеїться на пляшки з алкоголем, безнадійно застаріла, вважає Андрій Панасюк, експерт з податкового законодавства.

«Розвиток технологій її вбив, — пояснює він. — Сьогодні її можна підробити навіть без спеціального дорогого обладнання».

Як наслідок, в Україні зростає ринок контрафактної алкогольної продукції. Сьогодні він досяг 60%, свідчать дані МВФ, у той час як у середньому по світу складає до 25%.

Згідно з дослідженням Pricewaterhousecoopers, через «лівий» алкоголь український бюджет щороку втрачає понад 11 млрд грн.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  брусниці. 25 грн за 1 л. Звертатись за тел. 0997503140  

 • Продам

  дитяче ліжечко з матрацом(у подарунок балдахін),коляску 2 в 1,триколісний велосипедик з ручкою....

 • Продам

   шафу 1.80/2.10/50 см.Шафа в хорошому стані.Ціна 1500.Детальна інформація за номером 0508749910....

 • Продам

  посудомийку фірми " BOSH". У відмінному стані, в ремонті не була. Звертатись за тел.  0957532409...

 • Продам

  доброго, спокійного коня, недорого. Звертатись за тел. 0955386179   

Погода

Погода