Кілька днів тому співробітники Національного парку США «Гранд Тетон» закрили для відвідування туристів деякі зони, в яких були виявлені зростаючі тріщини. Їх довжина досягає 30 метрів.

І все б нічого, якби «Гранд Тетон» не розташовувався всього в 16 кілометрах від національного парку «Йеллоустон», в якому розташований однойменний супервулкан.

А це вже серйозно. Чому? Що таке супервулкани Є в геології таке поняття – «супервулкан». Чим ці утворення відрізняються від звичайного вулкана. Особливо нічим. Тільки своїми масштабами. Та наслідками від того, що може статися, якщо який-небудь супервулкан «прокинеться» і перейде в активну фазу діяльності. Найбільший з цих об’єктів знаходиться на території США і називається Йеллоустон.

Що собою являє вулкан? Ми по телевізійній картинці уявляємо собі таку конічну гору, з вершини якої йде димок. А колись ця гора може почати викидати попіл, а по її схилах лава потече. Ось, «загибель Помпеї» наприклад. Так от, жодної гори.

Супервулкан – це, так звана кальдера, що представляє собою величезну западину. І заміняє собою кратер.

Супервулкан не викидається, а вибухає. І цей вибух перевершує по потужності звичайні виверження у багато тисяч разів. Останнім, за даними вчених, було виверження супервулкана «Таупо» в Новій Зеландії – приблизно 26,5 тис. років тому. А до того, ще більш потужний катаклізм стався за 48 тис. років до «Таупо», коли на Суматрі вибухнув «Тоба». Як стверджується, викинутий попіл влаштував на планеті ніч, що триває близько 6 місяців. В результаті середня температура опустилася на 11 градусів. Йеллоустон Але порівняно з тим, що може накоїти Йеллоустон, це дрібниці. За даними геологів, Йеллоустон перевищує «Тобу» за всіма параметрами в три рази. Його кальдера має площу в 3825 квадратних кілометрів. Резервуар з магмою знаходиться на глибині 8 кілометрів. Активність цього супервулкана циклічна.

Дослідження показали, що він вивергався 2 млн років тому, потім – 1,3 млн, потім 650 тис. років тому. Так що час чергового вибуху вже підходить. За минулий рік в Йеллоустоні офіційно зареєстрували кілька тисяч підземних поштовхів. Кальдеру прорізала вже четверта велика тріщина, і тепер на супутникових знімках її поверхня нагадує розбите скло. Більш того, в кінці квітня ожив, викинувши на висоту більше 100 метрів струмінь окропу, найбільший в світі гейзер, Steamboat. Можливі наслідки Чим це нам загрожує?

Сценарії можливого розвитку подій прораховані. Основний з них такий: за кілька днів до вибуху земна кора підніметься на кілька метрів, температура ґрунту зросте до 60-70 градусів. Потоки розпеченої магми будуть викинуті на висоту понад 50 кілометрів. Найпотужніші землетруси будуть відчуватися по всьому світу. У перші хвилини буде знищено все живе в радіусі від 1200 кілометрів, включаючи Сан-Франциско і Лос-Анджелес. Почнуть лити кислотні дощі. До неймовірних розмірів виросте «озонова діра». Сонячна радіація знищить усіх, хто вцілів від попелу і кислоти. Північні країни, такі як Швеція та Фінляндія, просто перестануть існувати.

Найбільше постраждають Індія і Китай. Всього в результаті катаклізму тут загине більше 2 млрд людей. Про руйнування інфраструктури краще і не думати.  Тривалість зими може скласти 4 роки. Якщо людство виживе, то почне жити якось по-новому

Джерело: Цікавості.

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  брусниці. 25 грн за 1 л. Звертатись за тел. 0997503140  

 • Продам

  дитяче ліжечко з матрацом(у подарунок балдахін),коляску 2 в 1,триколісний велосипедик з ручкою....

 • Продам

   шафу 1.80/2.10/50 см.Шафа в хорошому стані.Ціна 1500.Детальна інформація за номером 0508749910....

 • Продам

  посудомийку фірми " BOSH". У відмінному стані, в ремонті не була. Звертатись за тел.  0957532409...

 • Продам

  доброго, спокійного коня, недорого. Звертатись за тел. 0955386179   

Погода

Погода