Чи знаєте ви, що у різних регіонах корови по-різному видають звук «му»? Або те, що кажани завжди повертають ліворуч, коли вилітають з печери? Зебри насправді білі з чорними смугами, а не навпаки, а фламінго може їсти лише з повернутою головою. Ці цікаві факти про тварин доводять, що фауна дивовижна, а присутність на Землі братів наших менших збагачує людське життя. 4 жовтня ми відзначаємо Всесвітній день тварин та віддаємо належне співмешканцям нашої планети.

Історія Всесвітнього дня захисту тварин

Ідея Міжнародного дня тварин була вперше проголошена німецьким письменником та видавцем журналу «Mensch und Hund» («Людина та собака») Генріхом Циммерманом. Він організував перше громадські зібрання з цієї нагоди 24 березня 1925 року у Берлінському палаці спорту. Тоді на подію прибуло понад 5000 людей. Спочатку Циммерман планував, що захід відбудеться 4 жовтня, однак у цей день багатофункціональний культурний центр, який на той час був єдиним місцем, розрахованим на велику кількість людей, був не доступним для проведеня зборів. Але вже у 1929 році Всесвітній день тварин відзначили 4 жовтня.

Варто зазначити, що спочатку ідею письменника підтримали лише у Німеччині, Австрії, Швейцарії та Чехословаччині. Щороку Циммерман невтомно працював над популяризацією свята. Нарешті, у травні 1931 року на з’їзді організацій захисту тварин у Флоренції, його пропозиція була одностайно прийнята.

Заведено вважати, що Міжнародний день тварин був започаткований на зустрічі екологів у 1931 році у Флоренції, а також що цей день мав на меті висвітлити важке становище видів, що знаходяться під загрозою зникнення. Однак на з’їздах організацій захисту представників фауни часто брали участь сотні людей з різних країн, і не лише екологи. Також існує думка, що дату 4 жовтня було обрано тому, що цього дня відзначають День Святого Франциска Ассизького, покровителя екології, який добре відомий своєю любов’ю до живих істот.

Мета Всесвітнього дня тварин:

 • Сприяти обізнаності людей про тварин, зокрема про загрози, з якими вони стикаються.
 • Визнання ролі тварин у житті людини.
 • Покращити зв’язок між людиною та дикою природою.
 • Просувати програми дій задля добробуту тварин.

Цей день святкують у всьому світі незалежно від національності, релігії, віри, філософських чи політичних переконань.

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Виготовлення

  дерев’яних столів під замовлення. Звертатись за тел.  0666418502 Андрій  

 • Продається

   зброя із документами. В наявності патронаж, чохол, сейф. Звертайтеся за тел 066 66 18 815...

 • Перетягуємо

  автомобільні салони і сидіння любих марок і моделей, авто в ткань, натуральну кожу, эко-кожу....

 • Продам

  великого робочого коня. Деталі по телефону 0687587154 Микола.  

 • Продається

  прицеп. Звертайтеся за номером 066 66 18 815    

Погода

Погода