Кожен рік 8 жовтня в Україні відзначається професійне свято юристів, усе життя яких підпорядковано гаслу «Знати право, служити праву, захищати право». Більше про історію та традиції цього дня ви можете дізнатися в нашому матеріалі.

Варто відзначити, що сам День юриста з'явився в календарі України зовсім недавно. Це свято офіційно було проголошено 16 вересня 1997 року указом тодішнього президента Леоніда Кучми № 1022/97. В цілому дата з'явилася з ініціативи Міністерства юстиції України, Спілки юристів України та Спілки адвокатів України.

До речі, це число для Дня юриста України обрано зовсім не випадково. Вважається, що саме 8 жовтня в 1016 році Київський князь Ярослав Мудрий видав перший звід законів "Руська правда", який згодом став правовою основою для розвитку централізованої держави Київська Русь на території сучасної України.

Підкреслимо, що це свято об'єднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод українців.

Для українського суспільства, як і для населення будь-якої країни, професія юриста дуже важлива, адже саме на правознавче співтовариство покладаються надії і завдання затвердження принципу верховенства права, вдосконалення українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення і підвищення правосвідомості та правової культури нашого народу.

Всі юристи впевнені на 100%, що з державою все гаразд, тільки коли його основний Закон - Конституція - не обмежує права і свободи громадян, а, навпаки, збільшує зону цих свобод. А завдання самих юристів служити закону і стояти на захисті цих прав і свобод. Тому, таке свято, як День юриста України – це прекрасний привід привітати всіх знайомих правознавців.

У День юристів України офіційних заходів не влаштовують, але, незважаючи на це, в невеликих компаніях колег проходять досить цікаві святкування. Крім цього, День юриста України – прекрасний привід, щоб привітати всіх знайомих правників із професійним святом.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  3х місячних кроленят, порода " полтавське срібло" (великан) ціна 200 грн. Подробиці за тел....

 • Продам

  цуценят породи шпіц. За детальною інфлормацією звертатись за тел 0930709168-0665249480. ...

 • Потрібен продавець

  магазин дитячого одягу ,,МОЄ СОНЕЧКО'', яких знаходиться біля вокзалу.За детальною інформацією...

 • Бригада

  робітників виконає внутрішні роботи "під ключ" (гіпсокартон, плитка, шпаклівка, шпалери,...

 •  Продам

  2х кімнатну квартиру в селі Біловіж. Деталі за номером 0995052187  

Погода

Погода