Хеловін – це яскраве і веселе свято, яке прийшло до нас з Америки і швидко завоювало симпатії безлічі людей. Звичайно, історія цього свята та його традиції дещо нам чужі, але ось позитивні емоції, пов'язані з ним, чудово «розбавляють» сірі будні. Оригінальні маскарадні костюми, декорування будинків і загальні веселощі – ось невід'ємні атрибути Хеловіна. 

У нашій країні чимало людей не визнають це свято, вважаючи, що йому не місце в нашому календарі. Але більшість громадян ставляться до нього лояльно, сприймаючи його як привід добре провести час з друзями і порадувати дітей солодощами. Якщо ви також бажаєте відзначити Хеллоуїн 2018 року, то вам потрібно знати, коли саме його святкувати і які атрибути готувати. 

Хеловін відзначають щороку в один і той же час – в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Тому не потрібно відслідковувати подію, як у випадку свят з «плаваючою» датою. Саме в останню ніч жовтня, якщо вірити давнім переказам, духи предків вільно гуляють по світу. 

Походження свята

Хеловін цікавий тим, що в цьому святі зійшлися відразу традиції кількох народів. Зародилося свято на Британських островах, де жили стародавні кельти. Цей народ вірив, що рік ділиться на світлу і темну частину, причому друга починається саме 31 жовтня, коли закінчується збір врожаю. 

Древні кельти вірили, що є перехід від світлої частини року до темної і навпаки. Саме тому символічні кольори Хеловіна - чорний колір ночі і жовтогарячий колір сонця. В ніч переходу, коли межа між світом живих людей і світом мертвих стиралася і духи вільно блукали по світу. Люди боялися виходити зі своїх будинків, гасили світло. А щоб налякати і прогнати привидів, всі одягалися в страшні костюми, на обличчя чіпляли маски. Для того, щоб задобрити злих духів і вберегти своє життя, перед порогом будинку лишалася їжа. Свято Хеловіна відбувалося весною під час весняного рівнодення, і осінню, під час осіннього рівнодення. Потім почали святкувати після закінчення збору врожаю і це було символом переходу до зими.

Пізніше на кельтські землі прийшли давні римляни і це свято поповнилося новими традиціями. Його стали пов’язувати із древньоримською богинею родючості Діаною. Цього дня вшановували померлих, а своєрідним символом було яблуко (що лишилось і до сьогодні).

З приходом християнства свято дещо змінилось, хоча давні традиції не зникли. Хеловін стали називати – День (Вечір) всіх святих. Дата святкування була встановлена 31 жовтня, що збереглося і до сьогодні. Люди різного віку (зазвичай діти, підлітки, молодь) одягали різноманітні страшні маски. Потім ходили по вулицях і лякали перехожих. В це свято дозволяються різні витівки, жарти і ніхто нікого не сварить. Часто бешкетники стукають в двері чи вікна і жартома вимагають всіляких ласощів (цукерок, печива, фруктів).

Особливості святкування

В Америці, де Хеловін  відбувається бурхливо і насичено, більшість населення готується до свята серйозно і задовго до самої дати. Люди придумують різні фігури із овочів і фруктів, прикрашають будинки і подвір’я, шиють самостійно або замовляють костюми, маски. Найчастіше в день Хеловіна на вулицях можна побачити фей, відьом, привидів, персонажів із казок, мультиків, фільмів, принцес, лицарів, смерть, вампірів та безліч іншої «нечисті». Вони ходять від будинку до будинку, вигукуючи «життя або смерть» і вимагаючи від мешканців солодощів. В такий день ніхто не відмовляється і не свариться за такі витівки.

Для оформлення будинків робляться страшні фігури із гарбуза та інших овочів. Для цього з овоча виймається вся середина, вирізаються очі, ніс, рот з зубами. А в середину ставиться запалена свічка. Також використовується штучна павутина, павуки, скелети.

Крім Сполучених Штатів, День всіх святих відзначається в багатьох країнах світу – європейських, Південної та Північної Америки.

 

Традиції святкування Хеловіна в Україні схожі з американськими, хоча й не настільки поширені. Причина цьому – недавній «прихід» цього свята в нашу країну. Хеловін святкує молодь. Найчастіше святкування відбувається у вигляді тематичних, спеціалізованих вечірок. Хлопці й дівчата перевдягаються в незвичні костюми, вдягають маски або розмальовують обличчя. Найчастіше на такі вечірки з’являються у вигляді фей в яскравих платтях, відьом в чорних капелюхах, привидів, зомбі. Також можна зустріти героїв народних казок, сучасних фільмів, іноді навіть зірок кіно чи музики.

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  3х місячних кроленят, порода " полтавське срібло" (великан) ціна 200 грн. Подробиці за тел....

 • Продам

  цуценят породи шпіц. За детальною інфлормацією звертатись за тел 0930709168-0665249480. ...

 • Потрібен продавець

  магазин дитячого одягу ,,МОЄ СОНЕЧКО'', яких знаходиться біля вокзалу.За детальною інформацією...

 • Бригада

  робітників виконає внутрішні роботи "під ключ" (гіпсокартон, плитка, шпаклівка, шпалери,...

 •  Продам

  2х кімнатну квартиру в селі Біловіж. Деталі за номером 0995052187  

Погода

Погода