Прохолодний душ з ранку допомагає «зловити» натхнення і змусити мозок працювати в повну силу. Теплий душ перед сном рятує від неврозів і не дає шкірним захворюванням прогресувати. Так що ж вибрати? Який варіант підходить саме вам? Давайте розбиратися.

Одним з таких «священних» ритуалів є душ — його приймають або вранці, щоб підбадьоритися, або ввечері, щоб у прямому сенсі «змити» з себе накопичену за день втому. Так, ніхто не сперечається: кожна людина сама вибирає відповідний для водних процедур час — він виходить з власного графіка і способу життя, — але в залежності від часу доби, в який ви приймаєте душ, його вплив на ваш організм буде різним. Якою саме, читайте нижче.

Ранок

Якщо попереду вас чекає напружений тиждень, який зажадає від вас не тільки професійних навичок, а й творчих ідей, візьміть за правило приймати душ щоранку перед виходом на роботу або в інститут. Суть в тому, що психологи називають «інкубаційним періодом» — часовим проміжком між виявленням проблеми і радісного «ура, я придумав». За словами доктора філософії, викладача психології Гарвардського університету Шеллі Карсон, якщо перед вами стоїть завдання, що вимагає творчого вирішення, але це рішення ніяк не приходить в голову, то найкраще, що ви можете зробити — це зайнятися чимось іншим. І не переживайте: поки ви відсунули «пошуки на другий план, ваш мозок все одно продовжить працювати над проблемою, правда, вже в «фоновому режимі».

А щоб наблизити заповітний момент осяяння, відправляйтеся у ванну. Справа в тому, що коли ви приймаєте душ, у вашому мозку переважають альфа-хвилі — мозок перебуває в активному, але при цьому розслабленому психофізичному стані і не відволікається на обробку інформації, яка надходить ззовні. Те ж саме відбувається під час медитації або після аеробних навантажень. Посилення альфа-ритмів мозку дозволяє розслабитися, позбутися від напруги і «перезавантажитися», даючи дорогу новим нестандартним ідеям. Так що, коли зберетеся в душ, не забудьте взяти з собою блокнот і олівець — записати нові геніальні думки.

Крім того, ранковий душ має ще одну перевагу, яка стане в нагоді тим, хто спросоння не може впоратися з бритвою: протягом доби кількість тромбоцитів у крові змінюється — максимальна припадає на ранок, тому якщо під час гігієнічних процедур ви випадково порізалися, кровотеча швидко зупиниться.

Вечір

З іншого боку, якщо вам важко заснути через те, що ви збуджені і, здається, повні сил і енергії, то вечірній душ — це відмінне «заспокійливе». Вся справа в температурі тіла — вона піднімається завдяки теплій воді і різко падає після того, як ви виходите з душу і волога починає випаровуватися з поверхні шкіри. «Швидке охолодження після водних процедур можна назвати природним стимулятором сну, — говорить Крістофер Вінтер, доктор медичних наук, співробітник Американської академії медицини сну. — Таким чином вам вдалося обдурити свій організм і змусити його думати, що пора спати». А ще теплий душ знижує рівень кортизолу в крові, що робить процес засинання більш легким і швидким (до побачення, денний стрес).

«Навіть якщо ви спите, як немовля, і поняття не маєте, що таке безсоння, ви, ймовірно, все одно віддасте перевагу вечірньому душу, так як захочете підтримувати свою шкіру чистою і доглянутою, — говорить Бетані Шлоссер, дерматолог, доцент Північно-Західного університету. — При цьому мова йде не тільки про ті дні, коли ви потієте. Якщо ви не приймаєте душ перед тим, як лягти спати, то бруд і пил, що осів за цілих день на шкірі, заб’є пори і стане причиною розвитку різних дерматологічних захворювань».

Плюс, як стверджує Шлоссер, пік активності сальних залоз припадає на годину дня, тому якщо ввечері ви не очищаєте шкіру обличчя, то, швидше за все, вам доведеться зіткнутися з такою проблемою, як акне. Вночі, навпаки, робота залоз мінімальна, тому якщо вам не властиво рясне потовиділення під час сну, то з самого ранку вам цілком достатньо тільки вмитися.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Перетягуємо

  автомобільні салони і сидіння любих марок і моделей, авто в ткань, натуральну кожу, эко-кожу....

 • Продам

  великого робочого коня. Деталі по телефону 0687587154 Микола.  

 • Продається

  прицеп. Звертайтеся за номером 066 66 18 815    

 • Продам

  дрова 12 м ольха-береза. Звертатись за тел. 0667824577  

 • Продається

  молода бараняча тушка 140 грн кг. Деталі за номером 0995569937  

Погода

Погода