Розвінчуємо найпопулярніші міфи про пінний напій.

 
Пиво має бути крижаним
 

Ідеальною температурою подачі в залежності від його сорту буде температура від 4 до 13ºC, а все, що холодніше – це маркетинговий прийом, що змушував нас протягом десятиліть випивати більше через неможливість як слід розкуштувати смак. Верхові сорти, такі як пшеничні німецькі та бельгійські, елі, портер, стаут, краще розкриваються при температурі не нижче 12 градусів.

Темне пиво міцніше і щільніше, ніж світле

Темне пиво відрізняється тільки тим, що в затор додають карамелізований і/або палений солод. Є купа темних сортів з низькою щільністю. Міцність теж ніяк не пов'язана з кольором.

З пивом треба їсти морепродукти або хоча б сухарики з часником

Гарне пиво не вимагає супроводу у вигляді продуктів з яскравим смаком. Хочеться їсти – їж, а потім пий пиво. Якщо неодмінно треба закусити, то оптимальним буде сир.

Хміль це алкоголь

Хміль – це гіркота, смак, аромат і піна. А технологічно хміль потрібен для коагуляції (осадження) білка в киплячому суслі. В пиво його почали додавати не відразу, кілька тисяч років обходилися без нього. Першим додумалися монахи на початку другого тисячоліття нашої ери.

У міцне пиво додають спирт

Дріжджі природним шляхом можуть дати до 13 градусів – навіщо спирт переводити? Ніхто і не переводить. Тим більше що це заборонено законом. Без спирту обійшлися і творці найміцнішого пива в світі.

Розливне пиво крутіше

Ні краплі. Все ллється з одних і тих же танків. Різниця в тому, що пляшкове ти відкрив і випив відразу, а кегу відкрили і п'ють кілька днів. Є виробники (ті ж бельгійські монастирі), які взагалі не випускають пиво інакше як в пляшках. А є сорти пива, для яких бродіння в пляшці є обов'язковим етапом технології.

"Живе" пиво крутіше

"Живе" пиво – це таке пиво, в якому бовтаються дріжджі. Виробники твердять про його корисність. Пиво заради користі п'ють або заради задоволення? Для користі їж риб'ячий жир. На додачу під терміном "живе" деякі халтурники впарюють невиброженну рідину, зварену на дешевому обладнанні.

Пиво можна пити прямо з пляшки

Категорично не можна. Левову частку тих відчуттів, які ми приймаємо за смакові, насправді нюхові. Шийка пляшки позбавляє нас критично важливих відчуттів.

Смак залежить від солоду, хмелю і води

Більшою мірою він залежить від пивовара. Два пивовара на одному і тому ж обладнанні і з одного матеріалу зварять два різних пива. Зварити пиво – це не просто змішати і поставити бродити. Тільки на етапі затирання можливі тисячі варіантів дій.

Витримане пиво краще, ніж свіже

Не краще – воно просто інше. Та й то не завжди витримка за аналогією з віскі і коньяком може додати щось цікаве смаку пива. Найчастіше пивовари-ремісники заповнюють льохи власним пінним напоєм для певного кола любителів, щоб подивитися, до чого можуть дійти дріжджі, якщо їм дати ще трохи "пограти". У 99,9% випадків ви навряд чи пошкодуєте, якщо віддасте перевагу витриманому пиву.

Від пива гладшають 

У пиві немає цукру, тому воно менш калорійне, ніж вино або лимонад. Але, як і будь-який алкоголь, пиво збуджує апетит. Якщо заїдати його калорійною їжею, то проблеми з вагою виникнути можуть.

У пиві є жіночі гормони

Фітоестрогени – рослинний аналог жіночих статевих гормонів. Вони дійсно є в хмелі, який додають в пиво, але потрібно знати, що на 100 літрів пива використовується всього 100-300 грамів хмелю. Цей гормон присутній і в інших продуктах харчування, наприклад, в редисці, бобових або м'ясі травоїдних тварин, але про них міфи чомусь не складають.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  велосипед за детальною інформацією звертатись за тел. 0666343106  

 • Продається

  земельна ділянка по вул. Київській. За деталями звертатись за тел. 050 574 29 01

 • Продається

  однокімнатна квартира по вул.Пролетарській. За деталями звертатись за тел. 050 574 29 01

 • Продаю

  поросята. Звертатись за тел. 0662690593.

 • Продам

   картоплю велику та насінну сортів "Біла роса", "Поліський скарб", картопляну некондицію, домашню моркву. За...

Погода

Погода