Потрібно сказати, що відзначати це свято в нашій країні почали не так давно - з 2000 року. У цей святковий день на заводах по виробництву скла проходять урочисті заходи. Традиційно нагороджуються кращі працівники галузі, проходять концерти. У великих містах в цей день зазвичай проводяться виставки-ярмарки скляних виробів.

В даний час ми просто не змогли б уявити сою життя без скла. Адже без нього ми не можемо обійтися майже ні в одній області нашого повсякденного життя і діяльності. У наших будинках обов'язково є вікна, в яких вставлено скло, ми використовуємо посуд із скла, з нього виробляються багато художні вироби, окуляри, необхідно скло і для багато іншого.

Короткі історичні відомості про скло

Потрібно сказати, що вперше скло було отримано єгиптянами більше 5 тисяч років тому. До наших часів дійшли найдавніші зразки виробів зі скла, які мають єгипетське походження.

У нашій країні виробництво різноманітних художніх виробів та посуду із скла було розпочато ще в 11 столітті. Технологію виготовлення скла росіяни перейняли у візантійців. Вже в часи правління Ярослава Мудрого майстра в Києві почали займатися виготовленням свинцево-кремнеземного скла.

Хоча скло і має таку давню історію, але його виробництво набуло масового характеру тільки в кінці 19 століття. А сталося це завдяки тому, що була винайдена піч Сіменса-Мартіна і почалося заводське виробництво соди. Що стосується листового скла, то воно взагалі є сучасним виробом.

При цьому потрібно сказати, що технологія його виготовлення була розроблена тільки в другій половині минулого століття. Поліпшення рецептури відбувалося за рахунок використання різних наповнювачів, наприклад, микрокальцита. Зараз скло можна назвати одним з основних матеріалів, використовуваних в будівництві та у виробництві упаковки.

Частка скляної упаковки та склотари в даний час постійно зростає. У нашій країні на даний момент вона складає близько 65-70% у загальному обсязі виробів зі скла. Частка виробленого листового скла також продовжує збільшуватися.

Склоробне виробництво

Виробництво скла зародилося ще в глибоку давнину, але в якості ремесла широке поширення воно отримало тільки в епоху Середньовіччя. Єгипетські майстри по виготовленню скла плавили його в глиняних мисках за допомогою відкритих вогнищ. Після цього спечені розжарені шматки вони кидали у воду, де вони розтріскувалися. Ці уламки, що носили назву фрити, за допомогою жорен розтирали на порох і знову плавилися. Потрібно відзначити, що дана технологія застосовувалася ще довгий час після Середньовіччя.

Досить активний розвиток скляного виробництва у світі відбувалося на рубежі 19 і 20 століть. Особливо це стосувалося таких країн, як Америка, Франція і Британія.

Перший скляний завод у нашій країні був побудований в 1635 році. Напередодні Першої світової війни в нашій країні налічувалося вже більше 200 підприємств, але майже всі вони були дрібними. Можна сказати, що висока майстерність російських виробників кришталю створив російську скляну промисловість. Воно також принесло світову популярність нашим склярам.

За роки існування Радянського Союзу, виробництво скла стало високорозвиненою галуззю промисловості. Обсяг виробництва за цей час виріс більш ніж в 20 разів. СРСР тоді був світовим лідером за обсягом виробництва віконного скла.

У роки довоєнних п'ятирічок було здійснено докорінне технічне переозброєння скляної промисловості. Виробництво віконного скла тоді було повністю механізовано. Великі заводи з виробництва скла та виробів із нього були побудовані і введені в дію в довоєнний період.

Серед них можна виділити наступні підприємства: Гусевський завод ім. Дзержинського, Гомельський завод ім. М. в. Ломоносова, Лисичанський і т.д.

Потім настала Друга світова війна, яка завдала руйнівної шкоди всій економіці нашої країни. Досить сильно під час цієї війни постраждала і скляна промисловість. В середньому на 40-50% зменшилися її виробничі потужності. У післявоєнний період у Радянському Союзі спостерігався інтенсивний ріст і технічний підйом виробництва всіх видів скла. Тоді було побудовано велику кількість нових скляних заводів в самих різних куточках СРСР.

У 60-70-х роках 20 століття відбулося збільшення випуску традиційних матеріалів зі скла. При цьому велике розвиток одержало також виробництво нових видів виробів зі скла.

Скло є універсальним матеріалом завдяки різноманітності своїх властивостей. Як відомо, скло є дуже крихким матеріалом. Щоб зробити скло більш міцним і розширити сферу його застосування, був розроблений метод загартовування скла.

Джерело  женский сайт www.inmoment.com.ua

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продається

   зброя із документами. В наявності патронаж, чохол, сейф. Звертайтеся за тел 066 66 18 815...

 • Перетягуємо

  автомобільні салони і сидіння любих марок і моделей, авто в ткань, натуральну кожу, эко-кожу....

 • Продам

  великого робочого коня. Деталі по телефону 0687587154 Микола.  

 • Продається

  прицеп. Звертайтеся за номером 066 66 18 815    

 • Продам

  дрова 12 м ольха-береза. Звертатись за тел. 0667824577  

Погода

Погода