Повірите, якщо скажемо, що вода може негативно впливати на ваш організм? А це так. І сьогодні ми розвінчуємо найпоширеніші міфи про вживання води.

Найпоширеніша порада усіх лікарів – пийте стільки, скільки вам хочеться! Або скільки каже ваш терапевт. Не довіряйте порадам експертів з мережі та словам знайомих.

Почнемо з того, що вода з пластикових пляшок небезпечна!

Всесвітня організація охорони здоров'я під час дослідження найбільших брендів питної води, знайшла пластик у воді. Вчені виявили, що 93% всіх випробуваних пляшок містять мікропластик. Дослідники також заявили, що середній вміст у світі склав 10,4 пластику на літр води. Одначе, не забуваємо, що вода з крану у нашій країні ще небезпечніша!

Вода ніяк не впливає на швидкість травлення

Вода не затримується в шлунку надовго, 300 мл води підуть в кишечник приблизно через 10 хвилин. А тверді тіла (їжа) лишаються там до трьох годин. Тому рідина не встигає вплинути на травлення.

2 літри води на день – міф!

Усі говорять про зневоднення організму, пишуть, що потрібно випивати по 2л води на день. Але це не зовсім правильно. Справа у тому, що денна потреба рідини у кожної людини різниться. Це залежить від маси тіла, зросту, захворювань, особливостей роботи травної системи та інших факторів.

Сьогодні починають говорити про перегідрацію (хвороба, що виникає внаслідок – гіпонатріємія) організму. Як її виявити?

Зважуйте себе щодня протягом тижня, щоб перевірити гідратацію. Ваша маса тіла не повинна коливатися занадто сильно.

Зверніть увагу, скільки ви ходите до туалету по-маленькому і на колір сечі вранці. Ранкова сеча повинна бути жовтуватою, майже прозорою (але не повністю) та без помутнінь.

Кава, чай і водянисті фрукти та овочі враховуються у денне споживання рідини. Крім того, кофеїн не є сечогінним. Тому, якщо ви вип'єте п'ять чашок кави, води ви також будете пити більше.

Не можна вживати воду перед сном

Ваші нирки вночі працюють у рази повільніше, не додавайте їм роботи у період спокою, інакше прокинитеся зі страшними набряками. І ще, випивши занадто багато води перед сном, вам точно доведеться встати до туалету, що викличе порушення режиму. Вранці вам буде важче прокинутися.

Не можна пити під час інтенсивних навантажень

На думку вчених, вживання рідини під час спортивних навантажень може призвести до погіршення стану під час або після тренування. Це пов'язано з тим, що надмірна кількість води провокує вимивання електролітів. Людина відчує: головний біль; нудоту; запаморочення. До того ж зайва кількість рідини в організмі додатково навантажує серце, що таїть в собі небезпеку для людей, у яких воно ослаблене. Тому рекомендується пити воду тільки після відпочинку від тренування.

Як зрозуміти, що ваше тіло подає знаки, що потрібно випити води?

 • Ваші м'язи судомить

Коли ви втрачаєте рідину, нервові сигнали від вашого мозку до ваших м'язів доходять слабко, тому вас буде судомити.

 • Вас тягне на солодощі

Органи, як і ваша печінка, використовують воду для роботи. Одним із завдань  якої є вивільнення глікогену, молекули, яка зберігає цукор. Якщо печінка не може отримати паливо для роботи, вона не може звільнити глюкозу та інші енергетичні запаси. Солодкі страви особливо привабливі, коли печінці не вистачає води, тому тяга до десертів або солодких напоїв може бути ознакою зневоднення.

 • Ви відчуваєте запаморочення

Завдання гідратації – регулювати обсяг крові. Коли у організмі недостатньо рідини, кров'яний тиск знижується, що може призвести до запаморочення. Зневоднення також впливає на вестибулярну систему, яка відповідає за збереження рівноваги.

 • Ви рідше ходите до туалету і страждаєте на закреп

Це, здається, зрозумілий фактор.

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Виготовлення

  дерев’яних столів під замовлення. Звертатись за тел.  0666418502 Андрій  

 • Продається

   зброя із документами. В наявності патронаж, чохол, сейф. Звертайтеся за тел 066 66 18 815...

 • Перетягуємо

  автомобільні салони і сидіння любих марок і моделей, авто в ткань, натуральну кожу, эко-кожу....

 • Продам

  великого робочого коня. Деталі по телефону 0687587154 Микола.  

 • Продається

  прицеп. Звертайтеся за номером 066 66 18 815    

Погода

Погода