У християн східного обряду у середу, 28 листопада починається Різдв’яний піст. 

Це один з найтриваліших і найсуворіших постів, він триватиме 40 днів до 7 січня.

Віряни розповідають, що цей пост також називали Малою Чотиридесятницею, оскільки Різдво Христове вважали другою Великоднем. Саме тому віруючі витримували перед ним сорокаденний період фізичного і духовного очищення.

А ще Церква в цей день шанує мучеників і сповідників Гурія, Самона і Авіва. Ці святі жили в III-IV століттях і загинули мученицькою смертю за віру Христову.

У народі говорили, що на Гурія "зима приїжджає на рябій кобилі і розганяє всю нечисть". Начебто різні злі духи затихають і залягають до Святок. Правда, існує і протилежна думка: саме під час посту лукавий хоче всіляко нашкодити.

Народні прикмети щодо погоди такі: "Якщо в цей день лежить сніг, то долежить до весни"; "Яка ніч у Пилипівку, такий день і в Петрівку".

 

Різдвяний піст, крім усього іншого, збігався і з зимовим сонцестоянням (21 грудня). Як справедливо говорить прислів'я: "У Пилипівку день всього лише до обіду"

Нагадаємо,  Різдвяний піст - це час не тільки фізичного очищення за допомогою дієти, але і духовного. Тому існує багато різних заборон.

У цей період необхідно виключити з раціону м'ясні та молочні продукти, а також яйця. При цьому заборонено вживати алкоголь, крім вина в певні дні. Так, в цьому році день Святого Миколая Чудотворця, 19 грудня, припадає на середу, тому дозволяється випити трохи вина.

Проте на вихідні і церковні свята, якщо вони не випадають на середу і п'ятницю, дозволяється риба. Наприклад, 4 грудня, коли православні відзначають свято Введення в храм Пресвятої Богородиці. 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  брусниці. 25 грн за 1 л. Звертатись за тел. 0997503140  

 • Продам

  дитяче ліжечко з матрацом(у подарунок балдахін),коляску 2 в 1,триколісний велосипедик з ручкою....

 • Продам

   шафу 1.80/2.10/50 см.Шафа в хорошому стані.Ціна 1500.Детальна інформація за номером 0508749910....

 • Продам

  посудомийку фірми " BOSH". У відмінному стані, в ремонті не була. Звертатись за тел.  0957532409...

 • Продам

  доброго, спокійного коня, недорого. Звертатись за тел. 0955386179   

Погода

Погода