У День Андрія ворожать на кохання і прислухаються до води. День Андрія - свято в пам'ять про першого учня Сина Божого, який приніс християнську віру на землі Русі і передбачив виникнення великого граду на Київських горах.

У народних традиціях День Андрія здавна вважався найкращим часом для ворожінь на кохання і долю. За прикметами цього свята передбачали зимову погоду.

Свято на честь одного з дванадцяти великих учнів Ісуса Христа було встановлене церквою ще в середньовіччя. Щоб дізнатися коли День Андрія, треба лише заглянути в православний календар. Дата не змінюється, і щорічно його відзначають 13 грудня.

У цьому святі тісно переплелися християнські і народні традиції. За старих часів Андрієві іменини вважалися магічним днем, який здатний змінити долю. Ворожіння на судженого в День Андрія - один з найбільш відомих святкових обрядів.

Святой Андрей

Андрій Первозванний: історія святого Апостола

Андрій був простим рибалкою на Генісаретському озері і учнем Іоанна Хрестителя. Він першим став послідовником Христа і привів до нього свого брата. Апостол Андрій був свідком чудес, які робив Христос, бачив його смерть і воскресіння.

Він проповідував християнство на Русі, і під час паломництва спорудив хрест на Київських горах та сказав, що бути на цьому місці великому місту.

Існує легенда про Апостола, згідно з якою його називають покровителем моряків. За переказами, святий молитвою заспокоїв шторм і воскресив 40 моряків, які потонули на шляху до Андрія за християнським вченням..

Апостол був розп'ятий за власним проханням на хресті Х-подібної форми, так як вважав негідним себе смерті, подібної кончині Христа. На місці страти пізніше побудували найбільший в Греції храм, а хрест назвали Андріївським. 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

 • Продам

  3х місячних кроленят, порода " полтавське срібло" (великан) ціна 200 грн. Подробиці за тел....

 • Продам

  цуценят породи шпіц. За детальною інфлормацією звертатись за тел 0930709168-0665249480. ...

 • Потрібен продавець

  магазин дитячого одягу ,,МОЄ СОНЕЧКО'', яких знаходиться біля вокзалу.За детальною інформацією...

 • Бригада

  робітників виконає внутрішні роботи "під ключ" (гіпсокартон, плитка, шпаклівка, шпалери,...

 •  Продам

  2х кімнатну квартиру в селі Біловіж. Деталі за номером 0995052187  

Погода

Погода