Компонувати букет на Маковія своїми руками – це важлива традиція слов'ян, які знали, що без нього не буде квітнути господарство. Тому в букети, які називають "маковійчики", збирали як можна більше квітів, які ростуть на наших землях.

Всі квіти ростуть на українських полях і знайомі кожному з дитинства. Не варто додавати в «маковійчик» красиві імпортні квіти, які нібито прикрасять композицію – це неправильно. Нехай квітів буде менше, зате всі вони виросли на рідній землі. Вважається, що кожен букет на Маковія необхідно покласти стиглу головку маку.

"Маковійчики" можна робити з таких компонентів: айстри, жоржини, чорнобривці, барвінок, гвоздики, деревій, володушка, м'ята, базилік, чебрець, любисток, полин, достиглі голівки маку.

Що ще можна додати до букету на Маковія

У різних областях України люди додавали свої елементи в "маковійчики", бажаючи отримати благодать і завжди збирати великий урожай. Тому в букетах на Маковія можуть бути різні овочі, бобові і зелень.

Наприклад, морква, кукурудза, боби, кріп. Іноді до букету на Маковія додають соняшник і калину. І майже завжди люди намагалися компонувати в "маковійчик" польові квіти.

Раніше люди вірили, що кожна квітка в "маковійчику" має особливе значення і вплив на того, хто прийшов святити букет. Наприклад, володушка приносила родині мир і благополуччя, а м'ята мала оберігати від будь-якої напасті й зміцнювати здоров'я.

А на питання про те, що робити з букетом на Маковія після свята до наших днів збереглася одна відповідь – після освячення "маковійчики" зберігають в будинку до весни.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода