Перш за все необхідно знайти найближче відділення поліції та написати заяву про втрату паспорту. Якщо ви не розумієте місцевої мови та не володієте англійською, зателефонуйте до українського посольства чи консульства, щоб вони пояснили поліції ситуацію.

 
У поліції вам мають видати документ, який підтверджуватиме, що ви дійсно звертались із такою заявою. Далі, зробіть дві фотографії портретного типу
Наступний крок – це звернення до закордонної дипломатичної установи, тобто до українського посольства чи консульства. На наступні запитання дав відповідь Міністр юстиції Павло Петренко.
 
Що робить посольство чи консульство?
У посольстві або консульстві видають посвідчення особи на повернення в Україну. Для цього заявнику необхідно подати наступні документи:
– заява;
– документ, виданий компетентними органами держави перебування, що підтверджує факт звернення особи з приводу втрати документа;
– інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу заявника, встановити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України;
– дві фотокартки;
– квитанція про сплату консульського збору.
Якщо разом із паспортом викрали всі гроші, що буде засвідчено документом з поліції, збір може не стягуватись.
 
Який строк виготовлення посвідчення?
Посвідчення особи на повернення в Україну видається протягом одного робочого дня з дня одержання закордонною дипломатичною установою України підтверджуваної інформації з бази даних про особу та її громадянство за місцем проживання в Україні.
Якщо особа знайшла втрачений документ, вона зобов’язана протягом доби здати його для знищення найближчому українському посольстві чи консульстві.
 
Кілька порад тим, хто планує подорож за кордон:
Занотуйте собі контакти українського посольства або консульства в країні перебування. Контакти всіх консульств можна знайти на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України http://mfa.gov.ua/ua/about-mfa/abroad/embassies.
 
Зробіть ксерокопію своїх документів і зберігайте їх окремо від оригіналів.
Ніколи не залишайте свої документи під заставу та не передавайте їх третім особам.
Вивчіть місцевою мовою декілька фраз, які допоможуть зрозуміти місцевим жителям, що ви потребуєте допомоги.
Якщо у вас ще є запитання, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України.
 
В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.
Повідомляє Головне територіальне управління юстиції у Рівненській області.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода