Половина опитаних при виборі лікувального закладу передусім звертає увагу на професіоналізм та досвід лікарів і вважає, що за 5-10 років система охорони здоров'я поліпшиться.

 Такі результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Розповідаємо, що ще вдалося виявити соціологам.

Як змінилося ставлення до сімейних лікарів і оцінка якості медичних послуг?

Результати дослідження засвідчили, що мешканці Рівненщини за рік познайомилися зі своїми сімейними лікарями, терапевтами і педіатрами.

Троє з чотирьох опитаних знають, хто є їхнім сімейним лікарем або терапевтом, а ще рік тому таких було лише трохи більше половини. Дві третини респондентів повністю або частково довіряють своєму сімейному лікарю (у 2017 – тільки кожен другий). Така швидка зміна відбулася завдяки трансформації первинної медичної допомоги в Україні, адже тепер кожен вільно обирає лікаря, якому довіряє. Наразі кожен третій опитаний заявив, що підтримує трансформацію системи охорони здоров'я в Україні.

За якими критеріями на Рівненщині обирають лікарів?

Кожному другому важливий професіоналізм та досвід лікаря. На хороше ставлення з боку лікарів та персоналу до пацієнтів звертають увагу 23%, на можливість отримання пільгових послуг (консультацій, ліків) – 20%, на наявність сучасного медичного обладнання – 16%. На комфортні умови лікування та швидкість обслуговування у закладі звертають увагу по 11% респондентів.

Цікаво, що у сільській місцевості пацієнти звертали увагу на професіоналізм лікарів та їхнє ставлення, містяни — на хороше ставлення з боку лікарів та наявність сучасного обладнання.

Чи дотримуються мешканці області здорового способу життя? 

Серцево-судинні захворювання залишаються однією з найпоширеніших причин смертності серед українців. Але майже половина опитаних (48%) заявили, що ніколи не зверталася за медичним обслуговуванням, пов’язаним із серцево-судинними захворюваннями. Мешканці Рівненщини не звертаються по медичну допомогу, бо не знають про наявність у себе проблем із серцем, або не надають цьому значення. Це призводить до загострення захворювань, які не лікуються вчасно.    

Серед факторів ризику, які призводять до серцево-судинних захворювань, - підвищений артеріальний тиск, надлишкова вага, вживання алкоголю, куріння, низька фізична активність, стрес, нездорове харчування, підвищений рівень цукру в крові. Соціологи з'ясували, як мешканці Рівненської області ставляться до свого здоров'я і чи враховують фактори ризику у своєму повсякденному житті.    

1. Підвищений артеріальний тиск

Лише кожен шостий мешканець Рівненщини (16%) вимірює артеріальний тиск щодня, третина робить це кілька разів на місяць, усі інші – рідше, ніж раз на три місяці. При цьому 60% усіх опитаних не вживають ліки для нормалізації артеріального тиску, і лише третина – вживають.

Серед тих, хто вже знає про свої проблеми з артеріальним тиском, дві третини респондентів (70%) постійно вживають ліки для нормалізації тиску. Також важливо зазначити, що понад 40% респондентів роблять електрокардіограму рідше 1 разу на рік, 25% – кожен рік, усі інші роблять ЕКГ раз на півроку та частіше.

Нагадаємо, що ЕКГ входить у гарантований пакет медичних послуг у сімейного лікаря, терапевта і педіатра, які оплачує Національна служба здоров’я.

2. Надлишкова вага та нездорове зарчування

Свою вагу щоденно вимірює лише кожен десятий з опитаних. Кожен п'ятий робить це кілька разів на місяць. Усі інші вимірюють свою вагу рідше, ніж раз на три місяці.

А от здоровим харчуванням мешканці Рівненщини нехтують. Зокрема, третина респондентів щоденно споживає кондитерські вироби та випічку, ще більше третини (38%) вживають таку їжу кілька разів на тиждень. Також кожен п'ятий з опитаних (19%) зізнався у щоденному вживанні смаженої, жирної їжі.

3. Вживання алкоголю та тютюну

Майже 40% респондентів відзначили, що вживають алкогольні напої раз на місяць або рідше, кожен п’ятий – кілька разів на місяць, і лише 3% мешканців Рівненщини роблять це щодня. При цьому майже третина (29%) опитаних не споживають спиртного взагалі.

Дві третини респондентів (75%) заявили, що не курять, при цьому 62% ніколи не мали цієї звички, а 13% – кинули.

4. Фізична активність, стрес та рівень цукру та холестирину в крові

Понад третина опитаних (39%) взагалі не займаються спортом. Натомість щодня спортом займається лише кожен п'ятий мешканець області.

Відчувають стрес щодня 18% опитаних.

Майже половина мешканців Рівненщини (48%) перевіряють рівень цукру в крові рідше, ніж раз на рік, кожен п'ятий робить це кожного року і лише 4% опитаних перевіряють рівень цукру щомісяця.

Подібна ситуація і з перевіркою рівня холестерину. Так, кожен другий перевіряє рівень холестерину у крові рідше, ніж раз на рік, і лише 2% роблять це кілька разів на місяць.

____________________________

Дослідження про стан медичної сфери у Рівненській області виконала Соціологічна група «Рейтинг» у рамках спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей», який впроваджується у Рівненській області. Опитування респондентів проводилося методом особистого формалізованого інтерв'ю. Було опитано 800 людей віком від 18 років, - про це інформує Рівненська ОДА.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода