10 лютого 2019 року у селі Томашгород (Сехи) Рокитнівського району відбулись збори релігійної громади за ініціативи частини місцевих жителів про можливість переходу церкви до Православної церкви України, визнаної Константинопольським патріархатом.

Але в результаті бурхливих попередніх дебатів, поїздок груп людей до керівництва району, звернень в інші інстанції, до телебачення, на зборах 10 лютого, як повідомляє UA:Рівне,  лише декілька людей висловились, що не проти змінити церковну юрисдикцію. Решта виступила за те, аби лишитись у підпорядкуванні Московського патріархату.

Як інформувала з місця події кореспондентка «Суспільного телебачення» Галина Баранчук, на збори в селі зібралось орієнтовно три сотні селян, більшість яких виступила за те, аби лишитись у підпорядкуванні Московського патріархату.

За даними Суспільного, відслідковуючи процес переходу громад до ПЦУ, видно, що далі за село Збуж Костопільського району у жодному північному районі Рівненщини переходу не відбулось.

Таку тенденцію прокоментував доктор історичних наук Володимир Борщевич. Він вважає, що там існує певний консерватизм, закладений ще за часів Російської імперії і змінити свідомість людей не так просто:

– В роки війни Автокефальна церква більше парафій мала в центрі і на півдні, і майже жодної не мала на півночі області. Тобто навіть оцей короткий історичний досвід у церковному вимірі – він теж говорить про таку залежність, що і зараз проявляється. Якщо немає якогось організаційного центру і немає сильних людей, які можуть переконати – тоді, як правило, виграє ситуація «що є», тобто щодо залишення в складі московської патріархії.

Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла закон, який зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви (РПЦ).

За даними Держреєстру, в Сехах діє церква, яка має повну назву:

РЕЛIГIЙНА ГРОМАДА СВЯТО-ІОАННО-БОГОСЛОВСЬКОЇ ПАРАФІЇ САРНЕНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ С. ТОМАШГОРОД РОКИТНІВСЬКОГО РАЙОНУ

Керівник: Сидорук Анатолій Петрович

Власники на 05.02.2019

ЧЛЕНИ ГРОМАДИ - 10 ЧОЛОВІК.

В селі також зареєстрована церква УПЦ КП, яка має назву:

РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА СВЯТО-ІВАНО-БОГОСЛОВСЬКОЇ ПАРАФІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ - КИЇВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ С. ТОМАШГОРОД РОКИТНІВСЬКОГО РАЙОНУ.

Керівник: Мельник Андрій Адамович.

Члени громади с. Томашгород - 16 чоловік.

Історична довідка:

Перша згадка про село Сехи датується 1788 роком, коли на кошти поміщика князя Януша Четвертинського в селі була побудована Іоано-Богословська церква, яка  в 1906 році була розібрана на вимогу «Указа Консистории от 6 июля сего года за №9767-й» (Ведомости церквей Ровенского уезда. Фонд 639 опись 2. единст. хран. №39). «Відомості» повідомляють, що стара церква була розібрана крім алтарної частини, і на місці її збудована нова дерев'яна церква, на 5 куполів, покрівля з бляхи, фундамент старий із каменю (ремонтувався в 1876 р.).

В 1946 році село отримало назву Томашгород, одноіменне з розташованим за 8 км селищем Томашгород.

На даний час в селі проживає до 2000 осіб. Центр сільської ради. Лежить на лівому березі річки Льви, за 21 км від районного центру. З'єднане з Рокитним автошляхом.

P.S. Прес-центр СБУ повідомляє, що спецслужби Росії та псевдослужби незаконних бандформувань на Донбасі намагаються дестабілізувати ситуацію в Україні через інспірування конфліктів на темі релігії, в тому числі підпалами храмів УПЦ Московського патріархату.

"Співробітники СБУ встановили, що спецслужби РФ та підпорядковані їм "МГБ ЛНР/ДНР" здійснюють пошук виконавців, які за дві тисячі доларів США готові вчинити підпали культових споруд УПЦ МП. За умови надання в якості звіту відеозапису злочинних дій, зловмисник пообіцяв надіслати дві тисячі доларів США на картковий рахунок, відкритий в одному з українських банків", - йдеться у повідомленні.

До українських службовців потрапили матеріали розмови між замовником і ймовірним виконавцем. Куратори розповідають, що треба зняти на відео 10 секунд горіння, намалювати певні символи, а також не брати з собою телефон із сім-картою і увімкнути авіарежим. Церква обов'язково має бути Московського патріархату, проте не обов'язково спалювати повністю, достатньо, щоб просто загорілася. 

СБУ вже попередила спробу підпалу культової споруди, проте вербування російськими спецслужбами продовжуються. 

Нагадаємо, у грудні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв, що церковна тема може бути використана Росією не тільки в пропаганді, а й у провокаціях на території України під час підготовки до виборів президента.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода