Стрільба зі зброї у Рокитнівському районі останні кілька років — не рідкість. Проте поки там масово видобували бурштин, перестрілки були переважно між «своїми» і «чужими». А коли бурштин китайці купувати перестали, поліщуки взялися стріляти одне в одного. Уже не тільки за бурштин, а й за наркотики.

Затримані жителів села Великі Цепцевичі — 20, 21 та 22 років. Один з них, раніше судимий за розбій, мав при собі пістолет. Після недовгого допиту затримані Ігор Бриж, Богдан Ярута та Микола Кітун зізналися, що саме вони вбили Юрія Пишняка. За їхніми словами, вбили на замовлення місцевого авторитета Павла Павловича, якого в Старому Селі називають «Американцем».

11 лютого замовника разом із трьома найманими убивцями суддя Рівненського міського суду Петро Денисюк постановив узяти під варту на 60 діб без права внесення застави. Двоє чоловіків, які утікали на авто від поліції, досі перебувають на свободі. Їх вважають співучасниками вбивства, проте у правоохоронців ще недостатньо доказів, щоб відкрито про це заявити. За однією із версій, вони мали підібрати трьох убивць та доправити їх на безпечну територію.

Люди кажуть, що затримані чоловіки тероризують Старе Село, і не перший рік. Нібито облаштували тут незаконний бізнес, пов’язаний з наркотиками та гральними автоматами. І все сходить їм з рук. Проти цього, за словами селян, нібито й виступав убитий Юрій Пишняк, і за це поплатився життям. Однак слідчі ще не підтвердили цю версію. Адже два роки тому Юрій перебував у поліції «на олівці» через бурштинові справи. Лише відомо, що він користувався авторитетом серед селян, тому й міг заважати «Американцю».

Селяни бояться, що Павловича зі спільниками відпустять, і вони будуть знову тероризувати село. Тому мешканці Старого Села навіть приїздили до Рівного з пікетом до обласного управління поліції та прокуратури.

Антон Крук, речник поліції Рівненщини:

— Очевидно, що чоловіки не могли між собою поділити сфери впливу в селі. Є припущення, що це може бути пов’язано з обігом готівки за місця, де незаконно видобувають бурштин. Убитий характеризується місцевими жителями позитивно. Це свідчить про його підтримку місцевим населенням. А замовник та виконавці вбивства, очевидно, хотіли перебрати ініціативу в свої руки. Відомо, що вони постійно між собою конфліктували. Під час пікету нашого управління мешканці Старого Села запевняли, що розкажуть нам усю правду. Однак як тільки їх запрошували офіційно під протокол дати покази, вони одразу відмовлялися це робити. Версія про бурштин — це лише здогадка. Об’єктивно на усі ці запитання дасть відповідь слідство.

Джерело Рівне Вечірнє.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода