Масове всихання соснових лісів, окрім екологічної завдає ще й економічної шкоди підприємствам. Адже за останні п’ять років це явище набуло ознак «епідемії». Адже через дії шкідників і хвороби погіршується якість деревини, яку потрібно заготовити у першу чергу, аби не допустити поширення жуків-короїдів на більші площі.

Минулого року лісівники заготовили 250 тисяч метрів кубічних пошкодженої жуком деревини. Вона вже рахується низькотоварною і не всім деревообробникам підходить. Тому для переробки такої деревини лісогосподарські підприємства області розвивають власну деревообробку. На сьогодні завершується монтаж обладнання у двох нових деревообробних цехах, які лісгоспи збудувати виключно за власні кошти.

Зникають цілі лісові площі через шкідника на Поліссі. Ці ділянки лісівники змушені вирубувати, на що часом скаржаться місцеві жителі.

Загалом, минулого року на Рівненщині заготовили 396 тисяч метрів кубічних пиловника хвойного. Частину реалізували на аукціонах на базі електронної торгової системи. Решту лісівники переробили на власних потужностях, після чого використали для ремонту приміщень, тощо.

Продаж необробленої деревини в електронному форматі дозволяє брати участь у торгах покупцям з будь-якої точки України, а головне унеможливлює змови покупців щодо ціни та розподілу лотів. Водночас не всі придбані на аукціоні лоти забирають покупці, тому на сьогодні на залишках у лісгоспах є 15 тисяч метрів кубічних половника хвойного, повідомляє «Рівнеліс».

 

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода