Сьогодні в районі з робочим візитом побував народний депутат Василь Яніцький. Спочатку багато тем обговорили на нараді в кабінеті голови районної ради. Основними були питання розподілення коштів, які держава виділяє на соціально-економічний розвиток територій, що йдуть на депутатські округи під видом фондів депутатів. Окрім того, одним із ключових питань народний депутат бачить будівництво штучних полів для міні-футболу. Одне таке вже збудували в смт Рокитне біля школи №3 за півтора мільйони грн, яке простояло всю зиму, звісно, під замком. На нараді прозвучало, що добре було би таких полів набудувати в Березовому, Карпилівці, Сновидовичах. При тому, що з районного бюджету на одне таке поле треба 750 тисяч гривень співфінансування (плюс 750 дає держава). І при тому, що таке ж саме поле, навіть краще, склозавод будує всього за 700 тисяч грн, а не за півтора мільйони. Що це означає, потрібно пояснювати?

Далі підняли гарну для когось тему будівництва амбулаторій. Дві з них уже будують в Блажові і Сехах. На будівництво яких з районного бюджету обласному бюджету на співфінансування будівництва було виділено більше мільйона гривень. З районного бюджету! Повна вартість амбулаторій – більше ніж по 6 (шість) мільйонів кожна. 230 тисяч доларів за амбулаторію. В якій буде працювати дві медсестри і, можливо десь один лікар.

Це при тому, що заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе сказав, що кошторис будівництва амбулаторій на 1 квадратний метр складає 11-12 тис гривень за кв. м. І такі амбулаторії будують в Кіровоградській області вартістю до двох мільйонів гривень. В Рівненській – за більше ніж шість мільйонів. Різницю всі розуміють? І знову, як і у випадку штучних міні-футбольних полів, подвійне-потрійне завищення ціни. Тобто, фактично чийсь непоганий бізнес на державних і місцевих бюджетах. Тобто це комусь вигідно. Комусь, а селянам це яким чином вигідно? Що дає така амбулаторія селу? Що додасться для жителів села в медичному обслуговуванні від того, що у них в селі появиться будівля за 6 мільйонів, на якій половину коштів хтось покладе собі в кишеню? Нічого не додасться. 

Але маючи такий собі бізнес, високопосадовці бажають на цьому ще і піаритись. От і Василь Яніцький з ідеєю побудови амбулаторії поїхав сьогодні в село Біловіж. Приїхав "порадувати" селян амбулаторією. А те, що там набагато більш актуальною є тема дороги, тема добудови шкільних приміщень, тема розвалених клубів - про це депутату, мабуть, слухати людей було не дуже цікаво. А нащо йому думка людей, якщо йому більш цікава тема амбулаторій, міні-футбольних полів і дитячих майданчиків? 

А в Біловіжі давно назріла тема спортзалу. Тому що там давно молодь займається воркаутом.

З показовими виступами біловізькі спортсмени їздили по селах району. Наприклад, в Старе Село:

В Біловіж приїжджали спортсмени з Костополя і Києва: http://uargument.com.ua/obshhestvo/street-workout-na-seli/

Боксом в Біловіжі займалися в клубі:

Так от, якби у біловіжців запитали,  що їм в першу чергу треба: амбулаторія чи спортзал, щоб вони обрали? Помирати від хвороб, чи мати можливість вести здоровий спосіб життя?

В Миляцькій ОТГ Дубровицького району спортзал (на фото) збудували за 2 мільйони з копійками, тобто замість однієї амбулаторії можна було би побудувати в районі три ось таких спортзали:

Тобто замість трьох амбулаторій, які нічого не додадуть селянам, в районі можна було би за ті самі кошти побудувати дев'ять спортзалів! Але ж який смисл високопосадовцям будувати спортзали, якщо там нічого не навариш?

Так виходить?

Отака от виходить штукенція...

Мирослав Добрий

Фото районної ради та Миляцької ОТГ

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода