Конфлікт інтересів є досить чутливою темою, повної людських пристрастей, розчарувань і обманутих надій. Дії в умовах конфлікту інтересів часто пов'язані з обманом, злодійством, втратою репутації і навіть людської гідності. Людина, що порушує правила в умовах конфлікту інтересів, відразу стає повністю негативним героєм. 

Д.І. Дєдов

Конкурсна комісія по проведенню конкурсу на посаду директора школи знову пройшла в атмосфері крику, звинувачень тощо. Цього разу так починається конкурс на заміщення вакантної посади директора  Хмільської загальноосвітньої школи. До цього конкурсу давно готувався районний радикал А. Крупенко, який публічно не раз проголошував, що основна мета його участі в конкурсній комісії - це саме конкурс в Хмільській ЗОШ, де йому мозолить очі такий же депутат районної ради, але від УКРОПу, директор школи Руслан Коханевич. І якого він збирається не допустити на наступний строк. А після цього він буцімто з тої комісії вийде.

Опустим питання про заздалегідь визначену і озвучену членом конкурсної комісії упередженість і необ'єктивність, яку він уже також показував абсолютно протилежним голосуванням при однаковій ситуації в конкурсах по Вежицькому НВК і Рокитнівській гімназії. Чому такий член, який виставляє своєю поведінкою на посміховисько весь Рокитнівський район, досі в комісії - це питання. А ще більше питання - хто його, як, і для чого туди поставив. І чи це така добровільна воля директорів шкіл обрати зі свого колективу в комісію по відбору директорів шкіл таку особу, чи це вказівка одіозно відомого керівника району (якому подобається створювати різного роду конфлікти в районі, користуючись послугами декількох відомих "шоуменів" в районі)?

Але це, така поведінка, — лице району. А точніше, лице районної влади. Мабуть, воно, таке лице, всім в Рокитнівському районі подобається. 

 А тепер про суть чергового скандалу. 

При розгляді документів, поданих претендентами на посаду директора Хмільської ЗОШ, виявилося, що один із членів комісії - чоловік претендентки Скаковець Галини Адамівни. Виходячи із частини другої статті 35 Закону "Про запобігання корупції" (у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом), голова районної ради звернувся з пропозицією до колективу школи обрати іншого члена комісії, а голова комісії вирішила не враховувати голос члена комісії, який має конфлікт інтересів.

Більшістю голосів до конкурсу були допущені обидва претенденти —  Коханевич Руслан Романович та Скаковець Галина Адамівна.

А як це відбувалося - дивіться на відео:

А тепер про сам конфлікт інтересів - це конфлікт чи ні (до речі, я би запропонував залишити того члена з конфліктом в комісії - хай люди дають оцінку тій сім'ї, того, як чоловік об'єктивно оцінює свою жінку і її конкурента).

Конфлікт інтересів – це руйнівне явище як для будь-якого корпоративного середовища так і для суспільства в цілому. Саме конфлікт інтересів є найбільшим джерелом спотворення почуття справедливості. Конфлікти інтересів створюють сприятливе середовище для розростання корупції, заподіюють майнової шкоди державі, третім особам, у тому числі в результатів створення односторонніх переваг, порушення рівних умов конкуренції, або доступу до адміністративних послуг. В трудовому колективі конфлікт інтересів є найбільшим демотивуючим механізмом для працівників.

До можливих негативних наслідків конфлікту інтересів прийнято відносити:

  • 1) заподіяння шкоди престижу держави, органів місцевого самоврядування та конкретної державної установи чи комунального закладу;
  • 2) заподіяння шкоди третім особам, у тому числі в результаті створення односторонніх переваг, порушення рівних умов конкуренції або доступу до державних послуг.

Саме тому при розробці етичних кодексів, положень тощо важливо не забувати, що їх основне призначення - створення такої обстановки в органах влади і місцевого самоврядування, при якій державні чиновники, політики та працівники комунальних закладів керувалися б у своїх діях громадськими, а не приватними інтересами.

Мирослав Добрий

Фото і відео з сайту районної ради

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода