У Рівненській області смертність від інфаркту знизилась на 25%. У 2018 році померло менше людей, ніж у 2017. Не останню роль у цьому зіграв проект Світового Банку, завдяки якому кардіології наповнились новим обладнанням.

У 2018 році на Рівненщині від інфаркту міокарду померло на 25% менше людей, ніж у 2017. Як розповіла Лариса Черначук, завідуюча відділенням інтервенційної радіології Рівненської обласної лікарні, не останню роль у цьому відіграє те, що медичну допомогу пацієнтам надають вчасно та оперативно. Зниження цього показника в області вдалося добитися у тому числі і завдяки реалізації проекту Світового банку.

Медики вважають, що однією з основних причин смертності при інфарктах є пізня діагностика та допомога, а завдяки закупленому в межах проекту обладнанню фахівці можуть надавати допомогу швидше.

За словами Юрія Осіпчука, начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА, завдяки проекту в лікарнях області суттєво покращилось забезпечення відділень кардіології, а це зменшило смертність від інфарктів.

Як розповідає Сергій Рибачок, керівник групи впровадження проекту Світового банку в області, вже до літа в районні лікарні повинне надійти додаткове обладнання. Угоди на поставку для кожної районної лікарні нового обладнання вже підписані. Це сучасні кардіографи, системи цілодобового Холтерівського моніторингу та системи для проведення тредміл-тесту: Районам закупили «холтери» та кардіографи

Нагадаємо, найбільш потужне і сучасне кардіологічне обладнання нині знаходиться в Рівному, в серцево-судинному центрі. Аналогічний центр планують відкрити і в Сарнах: Назвали орієнтовну дату відкриття серцево-судинного центру у Сарнах

Він обслуговуватиме мешканців Полісся, - за інформацією Рівненської ОДА.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода