Як закричали порохоботи (вибачте, але це вже як професія для деяких людей - порохоботство) про тарифи тощо, які вже сьогодні має зменшити Зеленський. Нагадаю всім, що функції Президента в Україні дуже обмежені. Він сам практично нічим і ніким не керує, для цього є Уряд, який здійснює безпосереднє керівництво багатьма галузями. Главу Уряду визначає більшість парламенту, і Президент може лише погодитися, точніше, він навіть мусить просто поставити свій підпис під тим, що йому запропонує парламент. 

З міністрів він може попросити парламент, дати йому пропозиції по міністрах оборони і закордонних справ - і все, на цьому його функції припиняються. Він навіть не може звільнити тих, кого запропонує. 

Голів обласних та районних адміністрацій він призначає та звільняє тільки тих, які йому запропонує Кабмін - і все, тобто його функція - поставити підпис там, де йому покажуть.

Може ще запропонувати кандидатури Генпрокурора і глави СБУ - але рішення приймає парламент. І зняти їх також не може.

Ну і ще декілька фактично таких же декларативних функцій. 

Президент має вплив на ці процеси тільки тоді, коли у нього є ним контрольована більшість в парламенті. Так, як це було у Порошенка. Якщо такої нема - все, він весільний генерал і не більше. 

Де він має повноваження - це бути Верховним Головнокомандувачем ЗСУ, призначати на посади та звільняти вище керівництво ЗСУ. Але й там оперативне управління здійснює Генштаб. 

Отака фігня, малята, як казав дід Панас) 

Тому добре думайте, коли підете на вибори депутатів Верховної Ради. Головне, щоб вашими думками тоді не керувало власне користолюбство, бажання обрати грошові мішки, не думаючи про те, звідки ті гроші і чим потім прийдеться за те платити.

Анатолій Герасимчук

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода