Все частіше бачу заклики до сьомого коліна викинути всіх, хто десь колись був причетний до влади - як на цій картинці зверху.

Новітні інтернаціоналісти, які колись співали свій "Інтернаціонал":

Весь мир насилья мы разрушим
До основанья, а затем
Мы наш, мы новый мир построим, —
Кто был ничем, тот станет всем.

Але ось в чому штука - якщо все розрушити, то нову цивілізацію прийдеться починати з печер.

Ніде і ніколи ніхто насправді нічого не рушив до "основанья". 

Найбільші революційні зрушення на нашій території були здійснені тими, хто приходив до влади під гімн "Інтернаціоналу". Але - Шарікови навіть тоді були змушені миритися з Преображенськими. 

І не тільки в сфері медицини чи науки. Академій ніхто не ліквідовував. І в тих академіях вчилися навіть Чапаєви.

Чапаєв зустрів революцію не ніким, а унтер-офіцером, командиром роти, Георгієвським кавалером. Коли він очолив бригаду на Східному фронті, тим фронтом командували, змінюючи один одного:

офіцер царської армії Михайло Муравйов,

полковник царської армії Сергій Каменєв (за плечима якого був Володимирський Київський кадетський корпус, Олександрівське вище військове училище в Москві і Миколаївська академія Генерального штабу в Петербурзі - до революції),

генерал царської армії Вацетіс (Віленське піхотне юнкерське училище, Академія Генштабу - до революції, розстріляний в 1938-му),

генерал царської армії Павло Лєбедєв (Аракчеєвський кадетський корпус, Олександрівське військове училище, Академія Генштабу - до революції),

генерал царської армії Олександр Самойло (з роду гетьмана війська Запорізького Самійла Кішки, закінчив Московське піхотне юнкерське училище, Миколаївську академію Генштабу - до революції),

барон Володимир Ольдерогге (Перший кадетський корпус, 2-е військове Костянтинівське училище, Миколаївська академія Генштабу, до революції був командиром 1-ї Туркестанської дивізії, розстріляний в 1931-му). 

Підкреслюю: це прізвища командуючих Східним фронтом РККА (Червоної армії). 

Начальником штабу армії Східного фронту був, наприклад, колишній генерал імператорської армії Федір Новицький (Полоцький кадетський корпус, Перше військове Павловське училище, Миколаївська академія Генштабу - до революції). 

Це ті люди, які командували Чапаєвим під час громадянської війни. Причому це далеко не повний перелік його командирів - колишніх полковників і генералів царської армії. 

Ну, і ще один приклад. Багато хто може пам'ятає прізвище генерала Дмитра Карбишева, якого німці в лютому 1945 року облили льодяною водою і потім спалили в печах Маутхаузена. Карбишев в Червону армію вступив в 1917 році в званні полковника. До того воював на різних фронтах, тільки на російсько-японській війні отримав 5 бойових орденів і три медалі. Випускник Сибірського кадетського корпусу (на відмінно), Миколаївського інженерного училища, Миколаївської військово-інженерної академії в Петербурзі (1911 рік, на відмінно).

Можна ще згадати Михайла Тухачевського, який до революції закінчив Московський Імператриці Катерини ІІ кадетський корпус, Олександрівске військове училище, зустрів революцію командиром роти (став Маршалом, в 1937-му розстріляний).

Або згадати ще одного з героїв громадянської війни, одного з перших Маршалів СРСР Олександра Єгорова, який до революції на відмінно закінчив Казанське піхотне юнкерське училище, кадровий військовий, революцію зустрів полковником (розстріляний в 1939-му).

Питається: то революціонери рушили все "до основанья"? Перемогли би вони Білу гвардію і Антанту, викинувши всіх до сьомого коліна? 

Думай - те, перш ніж робити голосні заяви. 

І вчіть історію.

Анатолій Герасимчук

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода