У зв'язку із будівництвом нових лікарських амбулаторій сімейної медицини в селах Блажове та Томашгород до районної ради надійшов лист від Рокитнівської районної державної адміністрації з проханням винести на сесію районної ради питання про знесення будівель ФАПів у зазначених селах, повідомляє Рокитнівська районна рада

Для вивчення даного питання в селі Блажове сьогодні побували голова Рокитнівської районної ради Анатолій Кінчур, заступник голови Світлана Пахнюк, керівник депутатської групи "Розвиток Рокитнівщини" Григорій Мініч, депутат районної ради Анатолій Герасимчук, які поспілкувались з головою сільської ради Оксаною Кулакевич, працівниками ФАПу, познайомилися з ходом будівництва нової амбулаторії.

Такі амбулаторії будуються в рамках державної програми "Доступна медицина". Про них ми уже писали в статті: "Що краще для району - три амбулаторії чи дев'ять спортзалів?". Там повідомлялося, що заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе сказав, що кошторис будівництва амбулаторій на 1 квадратний метр складає 11-12 тис гривень за кв. м. І такі амбулаторії будують в Кіровоградській області вартістю до двох мільйонів гривень. На Харківщині - до трьох мільйонів. В березні цього року Марина Порошенко відкривала амбулаторію в Луганській області, побудовану за 5,3 млн. В Рівненській їх будують за більше ніж шість мільйонів, а якщо точніше - майже сім мільйонів кожна. Причому без житла для лікаря, як передбачено в інших областях. 

Можливо, саме такі великі кошти змусили державних чиновників до такого форсування будівництва амбулаторій в нашому Рокитнівському районі, що не було часу розглядати питання виділення земельних ділянок, тому будівництво в Блажеві і Сехах (Томашгороді) розпочали на ділянках, на яких розміщені діючі ФАПи. За словами голови Блажівської сільради Оксани Кулакевич, вона пропонувала побудувати амбулаторію в центрі села, або біля ФАПу на вільних площах землі, але її розмістили фасадом до тильної сторони ФАПу, розміщеного віддалено до центру села, з наміром знести будівлю ФАПу. 

На фотографіях районної ради можна побачити величезні пустуючі ділянки землі біля ФАПу, і "всунуту" за ФАП нову амбулаторію. Майже без фундаменту, з пошкодженими пліснявою дерев'яними стелями. І будівлю ФАПу з новими вікнами, які подарував меценат Віктор М'ялик. Будівлю, яка могла би слугувати житлом для лікаря. Проголосують депутати за її знесення? А без знесення чи зможуть ввести в експлуатацію нову амбулаторію?

А це ФАП, який відкривала Марина Порошенко (фундамент є):

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода