Хто оголошує у разі стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій, епізоотій, пожеж, інших надзвичайних подій зони надзвичайної ситуації? 

Хто здійснює передбачені законодавством заходи, пов’язані з підтриманням у них громадського порядку, врятуванням життя людей, захистом їх здоров’я і прав, збереженням матеріальних цінностей?

Хто сприяє діяльності аварійно-рятувальних служб за місцем їх дислокації, під час прямування до зон надзвичайних ситуацій та під час ліквідації надзвичайних ситуацій, зокрема у поданні їм необхідних транспортних та інших матеріальних засобів і послуг?

 Хто інформує населення про екологічно небезпечні аварії та ситуації, стан довкілля, а також про заходи, що вживаються до його поліпшення?

Хто організовує роботу по ліквідації наслідків екологічних аварій, залучає до цих робіт підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та громадян?

Хто вживає заходів до відшкодування шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону довкілля підприємствами, установами, організаціями і громадянами?

Відповідь на всі вищеперераховані питання знаходиться в Законі України "Про місцеві державні адміністрації". Всім цим в Рокитнівському районі має займатися Рокитнівська районна державна адміністрація на чолі з її головою, або як він себе любить називати - "очільником району" - Миколою Кушніром. В його підпорядкуванні є відділ з питань цивільного захисту та охорони здоров'я на чолі з Гордійчуком Русланом Миколайовичем. Є також відділ агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів на чолі з Паньком Василем Михайловичем. 

В структурі Рівненської обласної державної адміністрації є ціле управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. Є там і департамент екології та природних ресурсів. Є Головне управління ДСНС України у Рівненській області.

Є в районі структури двох Міністерств - з надзвичайних ситуацій та екології. 

Коли 17 травня трапилося лихо, хтось бачив діяльність цих структур і їх "очільників" там, де люди потребували допомоги?

На вулиці Зарічній людей з 5 годин ранку рятував хлопець Антон, за що люди подякували йому на неофіційній сторінці "Наша Рокитнівщина".

Там же Василь Степанчук з Рівненського обласного лабораторного центру опублікував допис про те, що треба робити у зв’язку з підтопленням помешкань, криниць, вигрібних ям, надвірних вбиралень. 

На сторінці районної ради було повідомлення про те, що голова районної ради Анатолій Кінчур, виконуюча обов`язки селищного голови Тетяна Богданець, сільський голова Петро Гончар, разом з депутатами районної ради Анатолієм Герасимчуком, Олександром Музикою та іншими робили все можливе, щоб хоч трохи зменшити для людей наслідки стихії - була організована підвозка питної води, пожежники допомогли з машиною для перекачки води, додатково були залучені приватні помпи. Питання підняття шлюзів вирішити не вдалось через загрозу затоплення житлових будинків в селі Рокитному, а також в селі Томашгород.

А що в той час робили ті, які зобов'язані були це робити згідно своїх посадових обов'язків?

На офіційному сайті Рівненської ОДА написали: "На Рокитнівщині оперативно скликали районну комісію з питань надзвичайних ситуацій, яка вивчає завдану шкоду в кожному окремому населеному пункті й документують її. «Найбільше постраждали від зливи житлові будинки в смт Рокитне, селах Старики, Осницьк, Рокитне, Томашгород, Вежиця, Переходичі, Блажове, - розповідає голова РДА Микола Кушнір. – Сьогодні під час районної сесії виділили 400 тисяч гривень на резервний фонд для ліквідації збитків».

Але де був сам Микола Кушнір? Вранці в цей же день поїхав з гуманітарною місією на Донеччину. В той час, коли потрібно було організовувати спасіння людей Рокитнівщини. Тобто свідомо самоусунувся від виконання своїх прямих обов'язків. 

Про якийсь штаб розказував телебаченню його перший заступник Олексій Берташ. Хтось бачив діяльність того штабу? Де є телефони того штабу, куди можуть звернутися люди за допомогою з усіх питань, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха?

Написали, що підраховують збитки. Хто їх 17 травня підраховував, тоді, коли потрібно було робити заходи по ліквідації небезпеки і допомагати людям елементарним: технікою для вивезення людей, водою, медикаментами, врешті просто порадами? 

Зранку в районі, кажуть, було шість телеканалів. Але не було тих, хто зобов'язаний був там бути першим.

Це не кажучи вже про причини цієї повені. Кажуть, що прорвало дамбу в Дерті. А в тієї дамби є господарі і відповідальні за контроль безпеки? 

Кажуть про шлюзи.  А в шлюзів є господарі і є контролюючі органи? 

Хоча є й питання до самих жителів району. Хто захаращує русла річок і робить штучні дамби всюди, де тільки можна?

А хто перегороджував річку в Сехах? 

Але, знову ж таки, і за це хтось має відповідати. Той, на кого покладена відповідальність і обов'язок робити те, що перераховано  на початку цієї статті. Давно ходять чутки про висловлення недовіри голові Рокитнівської РДА. Події 17 травня 2019 року ставлять перед депутатами районної ради невідворотнє питання: ви на багато речей закриваєте очі. На те, що відбулось 17 травня, на самоусунення відповідальних осіб від спасіння людей, ви також закриєте очі?

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода