Наступає період збирання дикоросів, що є дуже актуальним для жителів Рокитнівщини. Для уточнення всіх моментів, які пов’язані зі спрощеним перетином кордону, делегацїї України та Республіки Білорусь зустрілася на території Рокитнівського району 18 червня 2019 року. В робочій зустрічі взяли участь: представники Луцького прикордонного загону ДПС України та Пінського прикордонного загону ДПК РБ, а також від Рокитнівщини: голова РДА Микола Кушнір, сільські голови: c. Глинне - Юрій Карповець, с. Березове - Микола Баланович, Старосільської сільської об’єднаної територіальної громади – Михайло Кузьмич. 

В ході проведення перемовин делегації України та Білорусії вирішили: тимчасовий спрощений пропуск громадян України для збору дикоросів на території Республіки Білорусь здійснювати у два періоди з 01 липня по 10 серпня 2019 року з 06.00 по 22.30 години та з 01 вересня по 15 листопада з 08.00 по 20.30 годину, з поверненням на територію України у день перетину державного кордону. Зміну терміну (часу) збору дикоросів здійснювати шляхом письмового погодження на рівні Прикордонних Уповноважених Сторін. 
Місцями перетину кордону за напрямками є:
- на напрямку Дзержинськ (РБ) – Познань (Україна), у районі інформаційного покажчика № 0889, для населених пунктів: Познань, Глинне, Обсіч, Дубно, Хміль, Кам’яне, Будки-Кам’янські; 
- на напрямку Дзержинськ (РБ) – Березове (Україна), у районі інформаційного покажчика № 0875, для населених пунктів Заболоття, Грабунь, Березове,Глинне, Дубно,Хмель;
-на напрямку Дзержинськ (РБ) - Дроздинь(Укр.), в районі тимчасового знаку № 0837, для населених пунктів Старе Село,Дроздинь, Заболоття.


Пропуск через державний кордон здійснювати:
Громадян України (в тому числі старше 16 років) – за наявності дійсного національного паспорта України, довідки з сільської ради з фотокарткою, вклеєною і скріпленою підписом голови сільської ради та мастичною печаткою; пропуску, виданого органами прикордонної служби Республіки Білорусь на право знаходження у прикордонній зоні, іменної квитанції про оплату за відвідування республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота»;
Неповнолітніх громадян України (до 16 років) – за наявності свідоцтва про народження, довідки з сільської ради з фотокарткою, вклеєною і скріпленою підписом голови сільської ради та мастичною печаткою, у супроводі інших повнолітніх осіб за наявності нотаріально завіреного клопотання. При цьому неповнолітні громадяни до 14 років бути вписані в пропуск на право в’їзду (входу) до прикордонної зони особи, що їх супроводжує, а з 14 років і старші повинні мати пропуск виданий органами прикордонної служби Республіки Білорусь на право знаходитись в прикордонній смузі, а також за наявності іменної квитанції про оплату за відвідування республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота».


Під час зустрічі Білоруська Сторона поінформувала, що у період збору дикоросів у районі Державної лісогосподарської установи «Поліський лісгосп» громадяни України за паспортними документами у форму ID-карток пропускатися не будуть, так як паспорт громадянина України у вигляді пластикової картки не дає підстав для пропуску через українсько-білоруський кордон.
До уваги, гомадян України, відповідно до Указу Президента Республіки Білорусь, Столінським районним виконавчим комітетом прийнято рішення № 1428 від 29 липня 2015 року про запровадження та встановлення щорічної плати за відвідування республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота». Розмір плати на 2019 рік встановлено 10 (десять) базових величин, (розмір 1 базової величини становить 23 білоруських рублі). Внесення плати здійснюється одноразово. Оплату необхідно проводити окремо для кожної фізичної особи, з отриманням іменної квитанції про сплату. Квитанції про оплату в подальшому являтимуться дозвільним документом для знаходження громадян України на території республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота». 
З громадян іноземних держав за перебування та пересування в прикордонній зоні та прикордонній смузі буде стягуватися плата. Платниками визнаються іноземні громадяни та громадяни без громадянства, які досягнули 14 років. Розмір плати встановлено 0,4 базової величини (9 рублів 2 копійки). Пропуск в прикордонну зону є дійсним протягом 2 років.
Перетин державного кордону громадянам здійснювати тільки в пішому порядку або на велосипедах.
Під час збору дикоросів громадянам України заборонено розпалювати вогнища, вирубку чагарників і лісу, встановлення таборів і тимчасових укриттів, а також залишати побутове сміття. Громадян, що не виконуватимуть вимоги та займатимуться іншою діяльністю, окрім збору дикоросів, буде притягнено до відповідальності відповідно до законодавства Української та Білоруської Сторін, - за інформацією Рокитнівської РДА.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода