Пройшло більше місяця з того дня, коли повінь затопила сотні домогосподарств Рокитнівського району. Люди оббивають пороги державних установ, пишуть заяви про допомогу, але результату з цього мало. Хоча деяким людям допомога уже надана. 98 тисяч гривень для 20 сімей виділила Рокитнівська селищна рада (по 4-6 тис грн). Обіцяють на наступній сесії виділити ще тисяч 300. Також заявив про виділення 120 тисяч грн кандидат в народні депутати Віктор М’ялик, але на даний час відомо про 90 тисяч грн на 8 сімей (7 сімей отримали по 10 тис., одна – 20 тис.). Народний депутат Василь Яніцький оголосив про виділення його фондом «Наш край» 100 тис. грн, але ці кошти ще ніхто не отримав. Відомо також про виділення Кисорицькою та Рокитнівською сільськими радами по 50 тис. грн, та Томашгородською сільською 3 тис. грн.     

Про виділення 470 тисяч на допомогу людям прийняли рішення депутати районної ради на сесії 31 травня. 12 червня у кабінеті голови райради Анатолія Кінчура відбулося засідання голів депутатських фракцій та груп, на якому були узгоджені організаційні питання по районній Програмі надання одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від стихійного лиха. 19 червня депутати зібралися на ще одну позачергову сесію, щоб затвердити Положення про комісію з надання матеріальної допомоги. Але кошти до цього часу не розподілені. 20 червня відбулося перше засідання комісії з надання  матеріальної допомоги. Але рішення про розподілення коштів перенесли на наступне засідання комісії, яке відбудеться у вівторок 25 червня. Чому ж так гальмується надання допомоги потерпілим сім’ям?

В статті «Хто винуватий в повені?» на "Нашій Рокитнівщині" вже повідомлялось про кричущу бездіяльність органів державної влади, які мали би як застерегти і убезпечити людей від наслідків стихійного лиха, так і відшкодувати заподіяну шкоду.  Нагадую про те, що цим в першу чергу має займатися Рокитнівська районна державна адміністрація і її відділи: з питань цивільного захисту та охорони здоров'я та відділ агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів. 

В Законі України "Про місцеві державні адміністрації" перераховані обов’язки районної адмінстрації, яка зобов’язана:

  • оголошувати про стихійне лихе, аварії, катастрофи, епідемії, пожежі, інші надзвичайні події;
  • здійснювати передбачені законодавством заходи, пов’язані з врятуванням життя людей, захистом їх здоров’я і прав, збереженням матеріальних цінностей;
  • сприяти діяльностіаварійно-рятувальних служб під час ліквідації надзвичайних ситуацій, зокрема у поданні їм необхідних транспортних та інших матеріальних засобів і послуг;
  • інформувати населення про екологічно небезпечні аварії та ситуації, стан довкілля, а також про заходи, що вживаються до його поліпшення;
  • організовувати роботу по ліквідації наслідків екологічних аварій, залучати до цих робіт підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та громадян;
  • вживати заходи до відшкодування шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону довкілля підприємствами, установами, організаціями і громадянами.

Що з усього вищеперерахованого було зроблено? Відповідь усі знають. Десь розказували про штаб, створений в райдержадміністрації, з ліквідації наслідків повені. Багато роботи було зроблено цим штабом? (На сторінці в фейсбуці перший заступник голови РДА уже відповів: Працюйте, а не перекладайте свої функції і обов'язки на інших. Оце і вся відповідь на вимоги Закону України "Про місцеві державні адміністрації").

Місяць в РДА готували (а по факту саботували) Положення про комісію з надання одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від надзвичайних ситуацій. Хоча воно могло б бути затвердженим ще на сесії районної ради 31 травня.

В Положенні передбачили, що до складу комісії включаються представники Рокитнівської районної ради, фінансового управління райдержадміністрації, управління соціального захисту населення, відділу з питань цивільного захисту та охорони здоров’я райдержадміністрації, відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, Рокитнівського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області, комунального підприємства «Рокитнівське бюро технічної інвентаризації» Рокитнівської районної ради, депутати районної ради.

Також в Положенні передбачили, що секретар комісії здійснює організаційне і документальне забезпечення роботи комісії. Секретарем комісії визначили відповідального працівника відділу РДА з питань цивільного захисту та охорони здоров’я райдержадміністрації, який проводить оформлення відповідних  документів для перерахування коштів  на  особові рахунки громадян в установи банку.

Але по факту 21 червня секретар комісії, напевно, за дорученням начальника відділу Руслана Гордійчука, чи його начальника, першого заступника голови РДА Олексія Берташа, принесла всі подані заяви, більшість яких недооформлена, в прийомну районної ради, кинула на стіл і пішла. Олексій Берташ заявив при цьому, що у неї  так забагато роботи і без цього.

Більше місяця отак вони відверто саботують роботу по відшкодуванню людям наслідків лиха. А люди потихеньку ремонтують свої будинки, самі ліквідовують наслідки. Бо державні чиновники готуються до свого свята, яке будуть відзначати на вихідних, чи перед вихідними, і їм ніколи займатися людьми?

А ще нагадаю, що в структурі Рівненської обласної державної адміністрації є ціле управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. Є там і департамент екології та природних ресурсів. Є Головне управління ДСНС України у Рівненській області.

Є в районі структури двох Міністерств - з надзвичайних ситуацій та екології. 

Після 17 травня, коли трапилося лихо, хтось бачив діяльність цих структур і їх "очільників" там, де люди потребували допомоги?

Коли повінь залила будинки, то понаїжджало телебачення, шість телеканалів – бо це ж цікаво, щоб усі подивились на людське горе. А далі що?

Олексій Берташ 17 травня говорив телебаченню, що вони підраховують збитки. Виходить так, що підраховують до цього часу?

Голова районної ради Анатолій Кінчур разом з Олексієм Берташем та головами Рокитнівської селищної, Рокитнівської сільської та Томашгородської сільської рад їздили в Рівненську обласну державну адміністрацію, зверталися по допомогу. Але чуток звідти про надання матеріальної допомоги ще нема. Через місяць після повені почали хіба що роботи по відновленню дороги до села Єльне.

Анатолій Герасимчук,
депутат районної ради

P.S. Сьогодні, 21 червня, в районну раду надійшов лист від першого заступника голови Рівненської ОДА В. Ундіра, в якому повідомляється про те, що за результатами розгляду звернення депутатів районної ради до Кабінету Міністрів від 20 травня 2019 року Рокитнівській райдержадміністрації виділено 3 000 літрів дизельного пального, Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення доручено підготувати проект розпорядження про виділення Рокитнівській РДА 2500 л бензину А-92, Регіональному офісу водних ресурсів у області доручено привести в належний стан всі гідромеліоративні споруди у районі автомобільної дороги місцевого значення із сполученням сіл Томашгород та Єльно, і повідомлено, що з обласного бюжету передбачено 5 млн грн для компенсації збитків населенню (депутати районної ради просили 10 млн грн). 

P.P.S. Люди цікавляться, кому вже видана допомога. За наявною інформацією, станом на 24 червня кошти від Віктора М'ялика були видані так: Олександр Терещук з вул. Зарічної - 20 тис. грн, по 10 тис. грн з вул. Зарічної: Тетяна Огороднік, Антоніна Пахнюк; вул. Прибережна: Федір Ражик, Леонід Стрельчук; вул. Пролетарська: Марія Терещук; вул. Соборна: Олександр Кузьмич, Альона Рахманова (всього 8 чоловік).

Рокитнівська селищна рада розподілила 98 тис. грн так:  по 6 тис. грн - Ганна Бабич, Світлана Кириченко, Володимир Колесник, Катерина Коханевич, Руслана Лобач, Тетяна Огороднік, Антоніна Пахнюк, Федір Ражик, Олександр Терещук. По 4 тис. грн - Іван Богданець, Ілона Бунько, Никифор Лопуга, Таїса Огороднік, Іван Павлушенко, Федір Панько, Надія Пінчук, Олег Ражик, Ростислав Також, Олег Федорович, Людмила Царук (всього 20 чол.).

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода