Нова тисячогривнева банкнота з'явиться у кишенях українців вже у жовтні. Про це повідомила пресслужба НБУ. На ній буде портрет Володимира Вернадського.

Голова Національного банку України Яків Смолій оголосив, що зміни у номінальному ряді банкнот та монет спрямовані на впорядкування готівкового обігу гривні.

На сайті НБУ повідомляють, що з огляду на зростання рівня доходів і цін, українці вже фактично не використовують монети дрібних номіналів, натомість з’явилася потреба в банкноті вищого номіналу, ніж 500 гривень.

 

Останнього разу Національний банк уводив у обіг новий номінал 13 років тому – у 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1 000 гривень і розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу.

"З того часу багато змінилося. Зросли доходи українців, середньомісячна заробітна плата в Україні за цей час зросла майже вдесятеро. Нині для отримання середньомісячної заробітної плати необхідно вже не менше, ніж 20 банкнот. Як наслідок, стало більше грошей у гаманцях – обсяг готівки в обігу зріс більше, ніж уп’ятеро – до майже 380 млрд грн", – пояснив Яків Смолій.

 

Офіційно 1000 грн однією купюрою з’явиться в готівковому обігу з 25 жовтня 2019 року. На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського.

"Його обрали за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році", – повідомив Яків Смолій.

На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 гривень відрізняється від банкнот інших номіналів. Вона буде довшою. 

Основний колір – блакитний.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода