Продовжується сезон заробітків — сільські жителі у лісі збирають чорницю. 02 липня під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Олександра Крупенка відбулося засідання робочої групи з керівниками лісових господарств району, представників правоохоронних органів та заступника начальника-начальник Рокитнівського відділення Сарненської ОДПІ Ніни Ковалевич з питання купівлі лісових квитків на збір ягід чорниці. Лісовий квиток — єдиний дозвільний документ в Україні, який надає право підприємствам проводити промислову заготівлю дикорослих грибів, ягід та лікарської сировини в лісах України. Лише за наявності лісового квитка Торгово-промислова палата видає сертифікат про походження продукції, який необхідний при експорті продукції. Купувати лісові квитки не доведеться пересічним жителям, це інформація для підприємців, які планують скуповувати чорницю тонами.

За словами керівників лісових господарств станом на 01.07.2019 року в ДП «Рокитнівське ДЛГ» виписано квитків на 229 тонн, ДП «Рокитнівський держспецлісгосп «СЛАП» — 42 тонни, ДП «Остківське ДЛГ» — 57 тонн, ДП «Клесівське ДЛГ» на території Рокитнівського району – 2 тонни. Загалом, за інформацією заступника начальника-начальника Рокитнівського відділення Сарненської ОДПІ Ніни Ковалевич до районного бюджету за закупівлю лісових квитків для збору дикоросів надійшло 465,481 грн.

По завершенню роботи робочої групи Олександр Крупенко зазначив: «Кошти від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів зараховуються до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування. Відтак, місцеві ради безпосередньо зацікавлені у повноті надходжень плати за використання лісових ресурсів місцевого значення, дотриманні лімітів та порядку у здійсненні даного виду діяльності, а також здійсненні побічних лісових користувань на території області». Також, заступник голови райдержадміністрації дав доручення головам сільських рад здійснювати контроль за дотриманням вимог чинного законодавства в частині здійснення заготівлі дикоросів за наявності виписаних лісових квитків. Для уникнення неправомірних дій, щодо заготівлі дикоросів недобросовісними заготівельниками, в яких відсутній лісовий квиток в районі буде працювати мобільна виїзна група по виявленню порушників.

Довідка

Промислова заготівля будь яких лісових ресурсів в Україні, в тому числі й другорядних (дикорослі гриби, ягоди, горіхи, березовий сік, лікарські рослини…) проводиться лише за наявності Лісового квитка, і тільки в межах відведених лісових ділянок. Форма і порядок видачі Лісового квитка визначені Порядком видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761.

Згідно з цією постановою Лісовий квиток для заготівельника виписується лісогосподарським підприємством, на території якого проводиться заготівля другорядних лісових ресурсів, після сплати заготівельником нормативного збору до місцевого бюджету. Розмір нормативного збору за користування другорядними лісовими ресурсами визначається обласною радою і затверджується облдержадміністрацією.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода