До районної ради продовжують звертатися люди щодо допомоги постраждалим від повені. Секретар селищної ради Тетяна Богданець повідомила, що в результаті повені 17 травня в смт Рокитне підтоплено 1775 господарств громадян (158 га землі), в яких проживає 6 352 особи. Затоплено 72 житлових будинки, підтоплено 10 га посівів зернових, 95 га картоплі, 31 га овочевих культур. 

Голова Рокитнівської сільської ради Петро Гончар повідомив про те, що в селі Рокитне підтоплено 54 господарства, в яких проживає 166 осіб, з них 31 житловий будинок. Підтоплено 20 га посівів зернових, 220 га картоплі, 24 га овочевих культур та ягідників. Підтоплена Церква Свято-Іверської Ікони Божої Матері. Підтоплені також присадибні ділянки в селах Осницьк та Старики. 

Голова Томашгородської сільської ради Володимир Яцкевич повідомив про підтоплення в селі Томашгород 25 господарств громадян, в яких проживає 102 особи, з них один житловий будинок. Затоплено 120 га картоплі, 300 га посівів зернових, 60 га овочевих, 600 га сінокосів, 1 га ягідників. Розмита дорога в двох місцях довжиною 20 м та 6 м. В селі Єльне підтоплено 30 га картоплі, 15 га овочевих, затоплено 30 га картоплі, 25 га посівів зернових, 150 га сінокосів та розмита дорога довжиною 40 м. 

За інформацією голови Біловізької сільської ради Наталії Козаченко, в селі Біловіж підтоплено 10 приватних господарств, в яких проживає 35 осіб. Повністю затоплено 30 га картоплі, 100 га посівів зернових, 5 га овочевих. В селі Мушні підтоплено 3 приватних господарства, в яких проживає 10 осіб. Повністю затоплено 10 га картоплі, 30 га посівів зернових, 2 га овочевих. В селі Купель підтоплено 3 приватних господарства, в яких проживає 12 осіб. Повністю затоплено 10 га картоплі, 50 га зернових, 4 га овочевих культур. Також був розмив дороги в двох місцях довжиною 20 м та 5 м. 

Депутати районної ради 20 травня 2019 року звернулися до Верховної Ради, Кабінету міністрів, народного депутата Василя Яніцького, Рівненської обласної ради, Рівненської обласної державної адміністрації щодо відшкодування збитків жителям району на суму 10 млн грн. 21 червня до районної ради надійшов лист від Рівненської ОДА за підписом першого заступника голови обласної адміністрації В. Ундіра про те, що з обласного бюджету передбачено 5 млн грн для компенсації збитків населення та доручено Рокитнівській районній державній адміністрації терміново підготувати звернення до обласної адміністрації з врахуванням вимог Постанови Кабміну "Про затвердження Порядку використання коштів з резевного фонду бюджету". 

А вчора, 9 липня, до районної ради надійшов лист від Рівненської обласної державної адміністрації за підписом в.о. голови Рівненської ОДА І. Тимошенка про те, що станом на 25 червня 2019 року до облдержадміністрації від Рокитнівської райдержадміністрації надійшли документи, які не відповідають перебаченому "Порядком використання коштів резервного фонду бюджету" пакету документів на виділення коштів на подолання наслідків надзвичайної ситуації. З проханням до РДА вжити заходів для термінового надання всіх необхідних документів. 

При цьому зазначено, що згідно експертного висновку про рівень надзвичайної ситуації, яка виникла 17.05.2019, вона класифікується як надзвичайна ситуація місцевого рівня. А згідно п. 11 "Порядку використання коштів резервного фонду бюджету" кошти із резервного фонду суб'єктам господарювання недержавної форми власності виділяються лише на умовах повернення. 

Нагадаю, що районна рада прийняла рішення на своїй сесії 31 травня про виділення 470 тисяч грн на компенсацію збитків людям, і ці гроші уже розподілені комісією. Якщо мова йтиме про те, що потрібно буде повертати кошти, які можуть бути виділені з резервного фонду, то тут стоїть питання, де брати ті кошти? 

Окрім того, в листі в.о. голови Рівненської ОДА, зазначається, що в необхідному пакеті документів для виділення коштів резервного фонду має бути:

- звернення та обгрунтування необхідності виділення коштів; 

- акти обстеження та дефективні акти, які підтверджують розміри збитків;

- перелік невідкладних робіт з ліквідації наслідків стихії;

- узагальнені кошторисні розрахунки на проведення аварійно-відбудовних робіт;

- документи, що підтверджують суми страхового відшкодування (у разі відсутності договору страхування - пояснення заявника про причини не проведення страхування);

- довідка з обласного центру гідрометеорології;

- експертні висновки щодо визначення рівня надзвичайної ситуації;

- довідка про форму власності об'єкта;

- інші документи, що підтверджують необхідність виділення коштів. 

Чому я це все пишу? Для того, щоб люди розуміли рівень волокити (бюрократичних перепон) органів державної влади щодо відшкодування нанесених збитків. І реально оцінили шанси на повне відшкодування збитків. 

Депутати районної ради, виконавчий апарат районної ради на чолі з головою районної ради - ми робимо все можливе в даній ситуації. Але, як бачите, не все залежить від нас. 

Анатолій Герасимчук
депутат Рокитнівської районної ради

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода