Міністерство охорони здоров’я України прокоментувало постанову Верховного Суду від 17 квітня 2019 р. у справі № 682/1692/17 щодо заборони відвідувати дитячі садки невакцинованим дітям.

За матеріалами справи мати через недовіру до вакцини відмовилася здійснювати щеплення своїй дитині, у зв’язку з чим керівництво дитячого садочка, куди було зараховано дитина, відмовилося її приймати. Жінка звернулася до суду і дійшла до Верховного.

Верховний Суд вказав, що держава забезпечує оптимальний баланс між особистими правами, зокрема дитини на освіту, та інтересами інших громадян/дітей. І якщо особистий інтерес виступає проти загального суспільного інтересу, то загальне благо, в цьому разі  безпека та охорона здоров’я, має перевагу.

МОЗ зазначає, що цим рішення надано достатньо чітке тлумачення норми закону про недопущення невакцинованих дітей до навчання у школі чи дитячому садку.

Відповідно, у Міністерстві нагадали, що за чинним законодавством відвідувати державні освітні заклади можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень (ст. 15 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Питання вакцинації є питанням нацбезпеки, так як щеплення може захистити від смертельно небезпечних хвороб.

МОЗ нагадує, що відповідно до скасованих вікових обмежень, вакцинацію може отримати кожен безоплатно, про що ми вже повідомляли

Особи які отримували/робили фальшиві довідки про вакцинацію – також можуть отримати щеплення.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода