Міністерство освіти наступного року планує скоротити кількість заяв, що можуть подавати вступники до закладів вищої освіти на бюджетну форму навчання. Зокрема, кількість бюджетних заяв буде скорочена з 7-ми до 5-ти. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич в ході прес-конференції, присвяченої підсумкам вступної кампанії.

Відповідні зміни, за словами міністра стануть доцільними, оскільки більшість вступників, отримали рекомендації на навчання саме за першим або другим пріоритетом своєї заяви про вступ.

Разом з тим, за шостим та сьомим пріоритетом місця державного замовлення отримали лише 3 та 2,5% вступників відповідно.

За словами Лілії Гриневич, більшість відмов від місць за державним замовленням пов'язана саме із заявам, що мали шостий та сьомий пріоритети.

«Це ще раз свідчить про те, що немає потреби подавати сім заяв, тому що шостий та сьомий пріоритет практично не працює», - зазначила міністр освіти.

У зв'язку з цим одним із висновків вступної кампанії 2019 року, стане внесення змін до Умов прийому до закладів вищої освіти, якими буде передбачено право вступника подавати до 5 заяв на навчання за кошти державного бюджету.

Також Лілія Гриневич нагадала, що абітурієнт раніше мав можливість подати до 7 заяв на 4 спеціальності, але відтепер міністерство відмовиться від такої формули і не буде обмежувати кількість спеціальностей.

«Ось є 5 заяв, відповідно, ви можете подати їх на 5 різних спеціальностей», - підсумувала міністр освіти.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода