Цьогорічну вступну кампанію рівненські виші вважають кращою за торішню. Проте вона — не до порівняння з давнішими роками, коли кількість бюджетного замовлення була значно вищою.

Тепер місцевим університетам доводиться конкурувати за студентів не лише з державними вишами в Україні, а й з приватними університетами чи коледжами, адже більшість абітурієнтів опиняється на «контракті».

До рівненських вишів абітурієнти, які вступали на перший курс, подали трохи більше 12 тисяч заяв. У місцеві ПТУ було подано 3,3 тисячі заяв. Для порівняння, цього року на Рівненщині було 7,6 тис. випускників шкіл, кожен з яких міг подати до семи заяв у виші.

Найбільшу кількість заяв отримав Національний університет водного господарства та природокористування — 5,6 тисячі (на бакалаврат та магістратуру). Рівненський державний гуманітарний університет — 5,3 тисячі, Острозька академія — 2,9 тисячі, Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені акад. С. Дем’янчука — 1,3 тисячі. Серед коледжів найбільш популярними стали Рівненський коледж НУБіП, Рівненська медична академія та Рівненський коледж економіки та бізнесу. Серед ПТУ — Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну, Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту та Рівненський професійний ліцей.

Найбільше охочих, традиційно, було навчатися на «праві», а також «країнознавстві», «культурології», «міжнародних відносинах», «журналістиці», «логопедії» та «фізичній культурі і спорті». Найменш популярними цього року стали «гідроенергетика», «інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «релігієзнавство».

Набір на контракту форму навчання триває, а ось на державну університети уже провели зарахування, під час якого втратили частину бюджетних місць.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода