Найбільш складна аварійна ситуація в області склалася в Рокитнівському районі. Статистика ДТП на дорогах Рокитнівського району вражає: лише з початку 2019 року сталося 33 дорожньо-транспортних пригоди, в яких травмовано 13 осіб та  7 загинули.

Нижче – звернення поліції з цього приводу.

Дорожньо-транспортний травматизм – одна з найнебезпечніших світових загроз здоров'ю і життю людей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, він посідає восьме місце в списку головних причин смертності серед молоді віком 15-25 років.

 На підставі аналізу аварійності в Рівненській області найбільш складна аварійна ситуація склалася в Рокитнівському районі. Статистика ДТП на дорогах Рокитнівського району вражає: лише з початку 2019  року сталося 33 дорожно-транспортних пригоди, в яких травмовано 13 осіб та  7 загинули. З них чотири – це наїзд на пішохода. Переважна більшість таких пригод сталася за участю мотоциклів та скутерів.

Найчастішими причинами дорожньо-транспортних пригод (далі – ДТП), що сталися з вини водіїв, є: нетверезий стан водія, перевищення швидкості, недотримання дистанції, недотримання черговості проїзду, неуважність, а також керування транспортним  засобом людьми, які не мають права керування таким.

Особливу увагу звертаємо на найбільшу проблему Рокитнівського району, а саме керування транспортними засобами неповнолітніми. Підлітки сідають за кермо мотоцикла або скутера, не маючи посвідчення та навичок їзди, не знаючи правил дорожнього руху. При цьому занепокоєння викликає безвідповідальна поведінка дорослих, які знають про недосвідченість водіїв та все одно дозволяють дітям керувати транспортом. Нерідко можна зустріти на дорогах неповнолітніх, які перевозять на мопедах своїх ровесників. Дуже прикро, що батьки забувають про  те, що діти – найцінніший скарб нашого життя і свою відповідальність перекладають на плечі освіти чи поліції. 

 У зв’язку зі значним збільшенням кількості дорожньо-транспортних пригод та з метою запобігання загибелі й травмування людей на вулично-дорожній мережі внаслідок ДТП, посилення ефективності контролю за дотриманням ПДР України на території Рівненської області, працівниками поліції проводиться комплекс цільових заходів, метою яких є профілактика та зниження аварійності, дотримання водіями вимог правил дорожнього руху.

Поліцейські Рівненської області, в тому числі й рокитнівські поліцейські, у цілодобовому режимі перевіряють водіїв та пасажиро-перевізників району. Перевірці підлягає технічний стан транспортних засобів, обладнання транспорту вогнегасником та аптечкою. Також поліцейські перевіряють наявність всіх необхідних документів у водія: посвідчення, техпаспорт, поліс обов’язкового цивільного страхування, шляхові листи з необхідними відмітками механіка та лікаря. Метою проведення таких заходів є  виявлення водіїв транспортних засобів, що керують із ознаками алкогольного чи наркотичного сп'яніння, або перебувають під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також перевірки транспортних засобів на предмет виявлення викраденого автотранспорту та автотранспорту, який може бути причетний до скоєння ДТП зі зникненням.

Однак, основною профілактикою уникнення ДТП є дотримання правил дорожнього руху кожним водієм та пішоходом особисто. Поліція закликає водіїв бути більш відповідальними. Не сідайте за кермо транспортного засобу напідпитку, будьте обережними і пильнуйте за дорогою, коли ви за кермом.  Дотримуйтесь правил дорожнього руху та навчайте цього дітей! Не поповнюйте сумну статистику ДТП .

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода