Починаючи з 1 жовтня, водії всіх транспортних засобів, що пересуваються за межами міста, повинні в обов'язковому порядку включати фари ближнього світла, а якщо автомобіль обладнаний штатними денними ходовими вогнями, водій може обійтися і ними. Але, щоб убезпечити себе від необгрунтованих претензій з боку правоохоронців, все ж рекомендується в осінньо-зимовий період використовувати звичайне ближнє світло, навіть якщо на вашому автомобілі встановлені ходові вогні.

У такому режимі українські автомобілісти будуть зобов'язані їздити до 1 травня. Саме ця дата вказана в пункті 9.8 Правил дорожнього руху України.

Є спірне питання щодо штрафів. Наприклад, при детальному аналізі Правил дорожнього руху та частини другої статті 122 Кодексу, вбачається, що Кодекс передбачає відповідальність за порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами лише при початку руху чи зміні його напрямку, а з Правил дорожнього руху (та й із самих Постанов в справі про адміністративне правопорушення, згідно яких накладають штраф) вбачається, що водіїв обвинувачують  за порушення правил користування попереджувальними сигналами під час самого руху. Фактично, рух без увімкнених фар у вищезгаданих випадках буде порушенням, але відповідальність за це порушення настає згідно статті 125 Кодексу про адміністративні правопорушення, як за «інші порушення правил дорожнього руху» і тягне за собою лише попередження.

Однак не забувайте, що увімкнене світло фар – це не лише вимога правил дорожнього руху, а наша з Вами безпека, яка хоч мінімально, але сприятиме збереженню життя на дорозі.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода