Минулого тижня уряд схвалив низку законопроєктів, серед яких зміни щодо впорядкування діяльності з видобутку бурштину.

Передбачено, зокрема, продаж дозволів на користування надрами через відкриті електронні аукціони та скасування процедур додаткового погодження дозволів обласними радами, - йдеться на сайті уряду.

Кабмін називає це кроком до законного видобутку бурштину в Україні. Схвалює це і голова Рівненської облради Олександр Данильчук. Каже, від обласних депутатів забрали зайву процедуру, а бізнесу – спростили порядок отримання ділянок:

- Все це просто скорочує процедуру. Ділянки виставлятимуть на аукціон, і орендарі будуть з громадою підписувати договори на видобуток і розвідку, і договори на рекультивацію.

Громада для себе буде все на місці вирішувати. І згідно з договором зобов’язуватимуться після закінчення видобутку провести рекультивацію, бо це - найголовніше.   

У виграші – й місцеві громади. Як стверджують в уряді, за новими правилами запровадять єдиний дозвіл на розвідку з правом видобування на 5 років на ділянки до 10 гектарів із визначенням початкової вартості продажу на аукціоні.

Крім того, ставку рентної плати за землю знизять з 25% до 15%, 30 процентів якої спрямовуватимуть на користь місцевих громад. 

Разом з тим, уряд тимчасово заборонив вивозити бурштин за кордон. 

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода