В Україні цьогоріч довгострокові прогнози обіцяють і тепло з дощами, і рекордні морози зі снігопадами – найсильнішими за 30 років.

Про це йдеться на сторінці Української кліматичної мережі у Facebook.
Згідно зі щорічним прогнозом погоди сервісу  AccuWeather для Європи, найбільші холоди будуть на території від Фінляндії до України – їх принесуть вітри з Сибіру.

В січні-лютому 2020 року температура впаде до граничного мінімуму.

Чекають і на потужні снігопади.

 

Щоправда, самі ж метеорологи кажуть, що робити точні прогнози зараз досить складно – клімат «розхитаний».

Однак загальні тенденції цілком зрозумілі: зим «як в дитинстві» нам більше не бачити. Вони будуть переважно теплими, дощовими і з хвилями екстремальних морозів.

Українська Кліматична Мережа Екстремальність насамперед і полягає в цих раптових і сильних перепадах температур:коли за добу коливання 20 градусів і більше.

 
У нас таке й було. Щастя, що без 40-градусних морозів. А от Америка і Канада у лютому відчули на собі сповна, яке воно, арктичне повітря.
Метеорологи кажуть, що якби "прорив" стався в іншому місці, арктичні повітряні маси пішли б на наш регіон.
 
Цього року шанси у нас великі.
 
Раніше стабільні зими нам забезпечувала Арктика.

В полярних широтах маси холодного повітря оберталися навколо Північного Льодовитого океану, утворюючи циркумполярний вихор (свого роду пояс), який відділяв дуже холодне полярне повітря від повітряних мас помірних широт.

А тепер Арктика стрімко теплішає, циркумполярний вихор слабне і тому тепле повітря з півдня часто проривається в Арктику, витісняє звідти холодне і в помірних широтах починаються арктичні морози. Згадайте, як цієї зими замерзали США та Канада – таке запросто може трапитися у нас.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода