З січня 2020 року українці не зможуть дивитися безкоштовно 23 каналів чотирьох українських медіа груп. Які саме це телеканали, коли їх відключають від безкоштовного перегляду та кого торкнеться нововведення?

Коли і які канали стануть платними?

20 січня 2020 року. Чотири найбільші українські медіа-групи – “1 + 1 media” ( “1 + 1”, “2 + 2”, ТЕТ, УНІАН, “Плюсплюс”, “Бігуді”), “Медіа Група Україна” ( “Україна”, НЛО TV , “Індіго”), StarLightMedia (СТБ, Новий канал, ICTV, М1, М2, “оце ТБ”) і Inter Media Group ( “Інтер”, НТН, К1, К2, “Мега”, “Піксель”, Zoom, Enter -фільм) закодують свій супутниковий сигнал.

Це означає, що у телеглядачів, які дивилися українські супутникові телеканали у вільному доступі, більше такої можливості не буде.

Що з іншими телеканалами?

Кодується не супутник, а тільки сигнали вищезазначених телеканалів, де є дорогий розважальний контент. Інформаційні канали, на яких люди дивляться виключно новини та інформаційні передачі, залишаються у відкритому доступі.

Так само, як і всі державні (UA: Перший, “Рада”, “Культура” і т.д.), обласні, регіональні канали. Вони кодуватися не будуть.

Зараз вже йде інформаційна кампанія, де глядачам пояснюють, що буде відбуватися і що потрібно робити, щоб не залишитися без доступу до телебачення.

Чи можна зламати кодування супутникового сигналу?

Ні, зламати код не можна. Місцеві “майстри-ломайстри” вам в цьому не допоможуть.

Чи має значення модель тарілки і який тюнер потрібно купувати?

Модель супутникової тарілки ніякої ролі не грає – вона у вас як була, так і залишається. Треба замінити тільки супутниковий тюнер – це та сама коробочка, яка стоїть біля телевізора і в яку підключається кабель від супутникової антени. Єдиний легальний приймач, який буде працювати і дозволить розкодувати сигнал, – це тюнер з маркуванням УТБ (українське телебачення).

Тюнери будуть в наявності у всіх регіональних дилерів, які займаються супутниковим телебаченням. Також в магазинах побутової техніки та електроніки. Ви можете встановити його самостійно або ж звернутися безпосередньо до офіційних супутникових платформ. Рекомендована роздрібна ціна тюнера УТБ – 1099 грн.

Як підключитися після покупки тюнера УТБ?

В Україні є два офіційних оператора супутникової платформи – Viasat і XtraTV. Вам потрібно стати їх абонентом. Для цього необхідно зателефонувати в колл-центр одного з цих операторів – там вам дадуть необхідні рекомендації по підключенню. Інших варіантів немає. Плата – щомісячна. Все як з мобільним зв’язком: оплатив – користуєшся, не сплатив – надання сервісу призупиняється до моменту оплати.

З нового року рекомендована ціна для найоптимальнішого пакета телеканалів, включаючи закодовані українські телеканали, – від 80 грн. Кожен може вибрати пакет на свій розсуд.

Що з ефірним цифровим телебаченням (Т2)?

Ефірно-цифровий провайдер Т2, де надані 32 каналу, буде працювати в колишньому режимі. Він залишається безкоштовним. Чи можна комбінувати супутник і Т2? Можна. Але для цього вам потрібно буде весь час міняти кабель.

Дивитеся щось по супутнику – міняєте кабель в один тюнер, якщо Т2 – в інший. Але на практиці це не дуже зручно. Якщо у вас є два телевізори (або можете купити другий), то один можна налаштувати на Т2, другий – на “безкоштовний” супутник, на якому ви будете дивитися тільки те, що є у відкритому доступі. Якщо є інтернет, можна під'єднатися до послуги IPTV або OTT.

З якою метою кодується сигнал?

Канали, сигнал яких буде закодований, – комерційні. Телебачення є бізнесом. Кожен телеканал прагне виробляти і створювати якісний контент, який буде затребуваний телеглядачем. Телеканали вкладають значні ресурси у виробництво і закупівлю контенту: шоу, програми, іноземні телевізійні формати, які адаптують для локального ринку. Крім того, правовласники і виробники телевізійного контенту повинні бути впевнені в тому, що він буде транслюватися виключно на певній території мовлення відповідно до встановлених домовленостей.

Багато абонентів супутникового прийому отримують ТВ сигнал з відкритих джерел і не платять за перегляд комерційних телеканалів. Через це правовласники ТБ-продукту недоотримують значні кошти, які могли б вкласти у виробництво нового якісного контенту. Глядачі стають все більш вимогливими і хочуть дивитися ще більш цікаві і яскраві програми, а на це потрібні кошти.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода